11 kwietnia spotkanie konsultacyjne dotyczące modernizacji dworca Łódź Kaliska

11 kwietnia spotkanie konsultacyjne dotyczące modernizacji dworca Łódź Kaliska

09 kwietnia 2019 | Autor: RD | Źródło: PKP SA
PODZIEL SIĘ

To pierwszy etap konsultacji społecznych, w których mogą wziąć udział pasażerowie oraz wszystkie osoby zainteresowane przyszłością łódzkiego dworca. Na spotkanie zapraszają Polskie Koleje Państwowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Fot. PKP SA

Spotkanie – mające formę debaty – jest częścią pierwszego etapu konsultacji społecznych realizowanych jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych. Jego uczestnicy będą mogli przedstawić swoje oczekiwania i zgłosić uwagi dotyczące inwestycji. Będzie to również okazja do tego, aby porozmawiać m.in. o dostępności infrastruktury dworcowej i węzła przesiadkowego, a także o najlepszych możliwych powiązaniach komunikacyjnych oraz przyjaznej przestrzeni dla użytkowników transportu publicznego.

Na spotkanie są zaproszeni użytkownicy łódzkich dworców, przedstawiciele społeczności lokalnej, organizacji pozarządowych i władze samorządowe. Ze strony PKP S.A. w wydarzeniu wezmą udział osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie i realizację tej inwestycji.

Konsultacje odbędą się w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (ul. Piłsudskiego 8, I piętro, sala konferencyjna). Aby wziąć w nich udział, należy wysłać zgłoszenie na adres warsztaty@pkp.pl. Początek spotkania o godz. 17.00.