ITD zatrzymała pijanego sprawcę kolizji

ITD zatrzymała pijanego sprawcę kolizji

09 kwietnia 2019 | Autor: PiK | Źródło: GITD
PODZIEL SIĘ

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej z udziałem ciężarówki. W ujęciu pijanego kierowcy, który odjechał z miejsca zdarzenia, pomógł przejeżdżający patrol śląskiej ITD.

Fot. GITD

Inspektorzy jadący odcinkiem krajowej „jedynki” w Częstochowie zauważyli nerwowo machającego w ich stronę mężczyznę. Jak się okazało był to szofer litewskiej ciężarówki, w którą przed chwilą uderzył samochód osobowy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Patrol ITD ruszył w pościg za sprawcą kolizji.

Chwilę później inspektorzy zauważyli zaparkowane rozbite auto i stojącego przy nim mężczyznę. Jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Uszkodzenia przedniej szyby pojazdu świadczyły o tym, że w chwili zderzenia się z ciężarówką prawdopodobnie podróżował z nim siedzący obok pasażer. Inspektorzy wezwali na miejsce patrol policji i karetkę pogotowia, ponieważ mężczyzna kierujący osobowym autem miał rozbitą głowę od uderzenia w przednią szybę pojazdu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości sprawcy kolizji. Mężczyzna miał 1,28 mg/l (ponad 2,5 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwy sprawca kolizji został przekazany patrolowi policji, który prowadzi dalsze czynności w sprawie zdarzenia drogowego.

PODZIEL SIĘ