Kolejowa Kropla Krwi w tym roku 13 czerwca

Kolejowa Kropla Krwi w tym roku 13 czerwca

09 kwietnia 2019 | Autor: RD | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Po raz trzeci Urząd Transportu Kolejowego organizuje akcję „Kolejowa Kropla Krwi”. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi 13 czerwca 2019 r. w siedzibie UTK przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie.

W czwartek 13 czerwca 2019 roku o godzinie 9:00 w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego rozpocznie się akcja honorowego oddawania krwi. – Jedna oddana dawka krwi to uratowanie nawet trzech ludzkich istnień – mówi Ignacy Góra, Prezes UTK. - Dzieląc się krwią, każdy z nas może poczuć ogromną satysfakcję z tego, że dzięki nam inny człowiek może dostać drugą szansę – przekonuje do udziału w akcji Góra.

„Kolejowa Kropla Krwi” to akcja społeczna organizowana od 2017 roku przez Urząd Transportu Kolejowego. Efektem działań UTK było zebranie krwi pozwalającej pomóc ponad 200 osobom. W „Kropli” uczestniczyli zarówno pracownicy Urzędu, jak i kolejarze z całej Polski. Od początku w akcji UTK aktywny udział biorą krwiodawcy zorganizowani w Kolejarskiej Służbie Krwi.

Akcja UTK jest wspierana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Wszystkich chętnych do udziału w Kolejowej Kropli Krwi UTK prosi o rejestrację poprzez formularz elektroniczny do 8 czerwca 2018 roku.