Modernizacja dworca w Siemiatyczach

Modernizacja dworca w Siemiatyczach

25 kwietnia 2019
PODZIEL SIĘ

PKP S.A podpisała umowę z wykonawcą przebudowy dworca na stacji Siemiatycze. Umowa objęła także częściowy zakres prac projektowych. Z w pełni zmodernizowanego dworca pasażerowie skorzystają w 2020 roku.

Fot. PKP SA

Już wkrótce dworzec w Siemiatyczach zupełnie zmieni swoje oblicze. Bryła dworca pozostanie w dotychczasowym kształcie, ale budynek zyska nowe funkcjonalności. Na przebudowanym dworcu znajdą się m.in. ogrzewana poczekalnia oraz nowoczesna toaleta, która obecnie znajduje się w osobnym budynku. Dworzec będzie w pełni przystosowany do obsługi pasażerów o ograniczonych możliwościach poruszania się. W tej grupie znajdują się nie tylko pasażerowie z niepełnosprawnościami, ale także osoby starsze, podróżni z małymi dziećmi czy z dużymi bagażami. W budynku wytyczone zostaną specjalne ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, a przed dworcem pojawią się miejsca postojowe dla podróżnych z niepełnosprawnościami.

 Zmianie ulegnie także wygląd zewnętrzny dworca. Budynek zyska nowy dach i odnowioną elewację, a przed dworcem zainstalowane zostaną nowoczesne elementy małej architektury, takie jak wiata rowerowa, ławki, oświetlenie. Dworzec ogrzewany będzie przez ekologiczną kotłownię olejową. Przebudowywany obiekt wyposażony będzie w nowoczesne instalacje teletechniczne, alarmowe oraz system monitoringu.

W czasie modernizacji obsługa podróżnych będzie prowadzona w tymczasowym dworcu kontenerowym. Zgodnie z umową prace projektowe powinny zostać ukończone w październiku br. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w połowie 2020 r. Łączny koszt przebudowy siemiatyckiego dworca to ponad 8,9 mln zł brutto. Przebudowa dworca PKP Siemiatycze zostanie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Prace projektowe i budowlane przeprowadzi konsorcjum firm SKB Budownictwo Sp. z o.o. z siedzibą w Radomsku i SKB Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie.

 

PODZIEL SIĘ