TUI uruchomiło loty czarterowe z lotniska w Modlinie

TUI uruchomiło loty czarterowe z lotniska w Modlinie

26 kwietnia 2019 | Autor: RD | Źródło: Port lotniczy Modlin
PODZIEL SIĘ

Jeden z liderów europejskiego biznesu turystycznego uruchomił loty czarterowe z portu w Modlinie. Odleciał już pierwszy samolot linii TUI do Hammametu w Tunezji.

Fot. TUI

Koncern z ponad 40-letnim stażem na rynku turystycznym zdecydował się uruchomić rejsy z lotniska w Modlinie. Po inauguracyjnym locie do Hammametu w Tunezji, zaplanowane są już rejsy 29 kwietnia do Antalii w Turcji oraz 3 czerwca do Tirany w Albanii. Loty czarterowe TUI będą pierwszą konkurencją dla linii lotniczych Ryanair, które były do tej pory monopolistą Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Jak donosi branżowy portal Fly4free.pl, od czerwca z lotniska w Modlinie ma też zacząć latać bułgarska linia Voyage Air.

- Start samolotu z pasażerami TUI Poland to prawdziwy przełom i początek zmian jakie zachodzą w naszym porcie lotniczym. Jesteśmy pewni, że to wydarzenie zainicjuje szybki rozwój połączeń czarterowych z naszego lotniska. Wciąż prowadzimy rozmowy o współpracy z innymi touroperatorami i wierzymy, że przyniosą one efekty w postaci uruchomienia nowych kierunków jeszcze w tym roku - podsumował Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu portu w Modlinie.

Port lotniczy Warszawa/Modlin w 2018 r. obsłużył 3 081 966 pasażerów. W I kwartale 2019 r. lotnisko obsłużyło już 718 635 pasażerów, co oznacza wzrost w wysokości 5,2 proc. dla I kwartału w porównaniu z rokiem poprzednim. W marcu zgromadzenie wspólników Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin podjęło kierunkową uchwałę, umożliwiającą zwiększenie kapitału spółki o 50 mln zł. Dofinansowanie nastąpi poprzez ustanowienie nowych udziałów, które w całości zostaną objęte przez województwo mazowieckie.

PODZIEL SIĘ