Weekendowe połączenie kolejowe Kraków Główny – Oświęcim przez Zator

Weekendowe połączenie kolejowe Kraków Główny – Oświęcim przez Zator

26 kwietnia 2019 | Autor: PiK | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne sp. z o. o. właściciel marki POLREGIO informuje, że na zlecenie organizatora przewozów, tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, już od 1 maja br. uruchamia jedną parę pociągów relacji Kraków Główny - Oświęcim - Kraków Główny przez Zator, z terminem kursowania: od 1 do 5 maja codziennie,  od 1 czerwca do 29 września br. w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 20 czerwca i 15 sierpnia br.

Fot. PKP PLK

Poranny pociąg wyjedzie z Krakowa o godz. 8:02, w Zatorze bedzie o godz. 9:03 i przyjedzie do Oświęcimia o godz. 9:24, natomiast z Oświęcimia odjazd zaplanowany jest na godz. 17:48 (Zator godz. 18:09), z przyjazdem do Krakowa o godz. 19:13. Pociąg zatrzymywał się będzie tylko na wyznaczonych stacjach i przystankach, tj.: Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki, Kraków Sanktuarium, Skawina, Zator.

Połączenie przeznaczone jest dla mieszkańców Małopolski a także turystów, chcących odwiedzić miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym i rozrywkowym oraz miejsca kultu religijnego usytuowane na trasie przejazdu pociągu.

Przejazd pociągami będzie odbywał się na podstawie biletów wg Taryfy Małopolskiej, przykładowe ceny biletów:

Odcinek:  Kraków Główny – Oświęcim
- bilet normalny           - 11,00 zł
- uczniowie ulga 37%    - 6,93 zł
- studenci ulga 51%       - 5,39 zł

Odcinek:  Kraków  Główny  – Zator
- bilet normalny             - 7,00 zł
- uczniowie ulga 37%    - 4,41 zł
- studenci ulga 51%       - 3,43 zł

 

 

PODZIEL SIĘ