Hyundai o krok od dostawy tramwajów dla Warszawy

Hyundai o krok od dostawy tramwajów dla Warszawy

26 kwietnia 2019
PODZIEL SIĘ

Wszystko wskazuje na to, że to Hyundai dostarczy tramwaje do stolicy. Bydgoska Pesa nie zdecydowała się bowiem na złożenie odwołania od ostatniej decyzji stołecznej spółki. Nie oznacza to jedna, że Koreańczycy kontrakt mają w kieszeni. Pozostała ostatnia przeszkoda.

Fot. Hyundai

Koreański Hyundai a nie polska Pesa dostarczy tramwaje dla Warszawy. Polski producent nie odwołał się bowiem od ostatniej decyzji spółki Tramwaje Warszawskie.  Sekwencja zdarzeń w przypadku kontraktu na ok. 2 mld zł jest dość zawiła, dlatego warto ją przypomnieć. W lutym stołeczna spółka zdecydowała, że 213 pojazdów szynowych dostarczą Koreańczycy. Krótko po tym CBA poinformowało, że przeprowadzi kontrolę w Tramwajach Warszawskich, a Pesa, która przedstawiła ofertę o miliard złotych wyższą od koreańskiej, złożyła do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie. KIO nakazała powtórzenie przetargu. W związku z tym Tramwaje Warszawskie przetarg unieważniły, a następnie ogłosiły go ponownie i po raz kolejny wybrały Hyundaia. W tym momencie Pesa postanowiła już nie walczyć - odwołanie polskiej spółki nie wpłynęło w ustawowym terminie.

Jak informuje Puls Biznesu warszawska spółka wystąpi teraz o kontrolę przetargu do Urzędu Zamówień Publicznych. Jeśli w ciągu 30 dni nie pojawią się zastrzeżenia będzie mogło dojść do podpisania kontraktu. 

PODZIEL SIĘ