Na peronie kopali leżącego. Zostali ujęci przez Straż Ochrony Kolei

Na peronie kopali leżącego. Zostali ujęci przez Straż Ochrony Kolei

29 kwietnia 2019 | Autor: POM | Źródło: SOK
PODZIEL SIĘ

Operator monitoringu dworca PKP Szczecin Główny zauważył na jednym z monitorów, że na peronie drugim stacji Szczecin Główny  dwóch mężczyzn kopie w głowę leżącego mężczyznę.

Fot. SOK

W niedzielne popołudnie funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie, pełniący służbę operatora systemu monitoringu stacji Szczecin Główny na jednym z monitorów zauważył bójkę trzech mężczyzn.

Natychmiast na miejsce wysłano patrol SOK, który ujął dwóch mieszkańców Szczecina (44- i 32-letniego) - sprawców pobicia 56-letniego mężczyzny bez stałego adresu zameldowania. Poszkodowany posiadał widoczne ślady pobicia (stłuczenia, otarcia twarzy i głowy) - odmówił wezwania pomocy medycznej. Funkcjonariusze SOK wobec starszego sprawcy pobicia użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Podczas ustalania danych okazało się, że 44 letni mężczyzna jest poszukiwany do sprawy przez Sąd Rejonowy Centrum w Szczecinie.

Agresorów i poszkodowanego przekazano funkcjonariuszom policji z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście, celem prowadzenia dalszych czynności.