Jest przetarg na tramwaj na stołeczny Tarchomin

Jest przetarg na tramwaj na stołeczny Tarchomin

06 maja 2019 | Autor: PiK | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Przetarg na wybór wykonawcy, który zbuduje tory tramwajowe pomiędzy Nowodworami a Winnicą w Warszawie został ogłoszony. Przedłużenie trasy tramwajowej jest coraz bliżej.

Fot. TW

Nowa trasa rozpocznie się w miejscu, gdzie obecnie tramwaje linii 2 kończą swoją trasę – obok pętli autobusowej Nowodwory, na wysokości ul. Strumykowej. Blisko kilometrowy odcinek torowiska Tramwaje Warszawskie zbudują obok powstającej także w ramach tej inwestycji nowej jezdni ul. Światowida.

W ramach inwestycji powstaną też nowe drogi od ul. Dzierzgońskiej do ul. Winnica. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Leśnej Polanki i Dionizosa. Wybudowana zostanie również droga dla rowerów i chodniki. Wykonawca, wybrany w ogłoszonym właśnie postępowaniu przetargowym, na wykonanie prac będzie miał 10 miesięcy, z wyłączeniem okresu zimowego. Zaplanowano, że pierwsi pasażerowie pojadą nową trasą w 2021 roku.

Budowa tramwaju na Winnicę to jeden z elementów rozwoju sieci tramwajowej w Warszawie. W ubiegłym tygodniu ogłoszony został pierwszy z serii przetargów dla tramwaju do Wilanowa. Ta blisko dwudziestokilometrowa trasa połączy Wolę, Ochotę, Mokotów z Wilanowem. Trwa również projektowanie nowej trasy na ul. Kasprzaka między ul. Wolską a Skierniewicką. Przygotowywany sa również kolejne inwestycje - m.in. budowa tramwaju na Gocław, na Zieloną Białołękę i budowa nowej zajezdni na Annopolu.

PODZIEL SIĘ