Rafamet z nowymi kontraktami

Rafamet z nowymi kontraktami

07 maja 2019 | Autor: RD | Źródło: Rafamet
PODZIEL SIĘ

Peru, Indie,  Azerbejdżan, Turcja i Polska to kolejne destynacje dla obrabiarek produkowanych w Kuźni Raciborskiej.

Fot. Rafamet
Jednym z kontraktów zawartych przez Spółkę jest ten na dostawę tokarki TRB 155 CNC x 4000 dla tureckiego klienta z branży stalowej. Obrabiarka będzie pracować w linii produkcyjnej profili stalowych o długości do 4 metrów. Warto w tym wypadku zaznaczyć, że jest to powrót marki Poręba, której właścicielem jest Rafamet SA do Turcji po kilku latach nieobecności. - Od momentu zakupu dbamy by marka Poręba odzyskiwała swoją pozycję renomowanego dostawcy ciężkich tokarek poziomych. Systematycznie pracujemy nad tym, by efekty naszych działań były coraz bardziej widoczne. W ostatnim czasie zaowocowało to podpisaniem kontraktu z tureckim klientem działającym w branży stalowej – mówi Paweł Michalewski, Dyrektor Eksportu w firmie Rafamet SA.

Przedstawiciel Spółki dodaje jednocześnie, że rynek tokarek poziomych jest trudny ze względu na liczną konkurencję, a szczególnie w Turcji, gdzie, oprócz obecności tradycyjnych dostawców z Europy, bardzo silną pozycję zajmują firmy azjatyckie. Na wybór oferty spółki z Kuźni Raciborskiej wpłynęła jakość i nowoczesność proponowanych przez nią rozwiązań. - Mocno walczyliśmy o ten kontrakt. Radości z jego zawarcia nie krył także przedstawiciel tureckiego klienta, który przyznał, że do porębowskich maszyn ma duże zaufanie, ponieważ kilka z nich już od wielu lat tam pracuje – dodaje Paweł Michalewski.

Obrabiarki marki Poręba pracować będą także w Polsce, bowiem firma Rafamet podpisała umowę na dostarczenie m.in. dwóch sztuk tokarek typu TCG 135 N dla nowosądeckiego NEWAG-u.

Współpraca z producentami taboru szynowego jest owocem długoletniej działalności Spółki z Kuźni Raciborskiej. Dzięki temu jeszcze w tym roku Fabryka Obrabiarek Rafamet SA dostarczy odbiorcy z Azerbejdżanu tokarkę podtorową UGE 300 N przeznaczoną do regeneracji kół pojazdów szynowych o nacisku na oś do 30 ton. Maszyna pracować będzie w warsztacie firmy STADLER w Baku. - Pracujemy z różnymi klientami, w tym również z producentami taboru szynowego. Jednym z nich jest właśnie STADLER a, kolejnym NEWAG z Nowego Sącza, który zamówił ostatnio nasz najnowszy wyrób tj. tokarkę portalową z napędem ciernym typu UFD 140 N – tłumaczy Paweł Michalewski.

Firma thyssenkrupp Industrial Solutions (Perú) S.A. to kolejny odbiorca firmy Rafamet. W jej posiadaniu znajduje się już kilka tokarek zakupionych w latach ubiegłych. - Jest to dokładnie czwarta tokarka karuzelowa dla firmy z grupy thyssenkrupp z Ameryki Południowej, a druga dla odbiorcy z siedzibą w Peru. Pierwszą maszynę dostarczyliśmy w 2006 toku, i teraz klient chciał zamówić w zasadzie taką samą. Przeznaczenie wszystkich czterech obrabiarek jest bardzo specyficzne, bowiem chodzi o regenerację elementów ogromnych kruszarek używanych we wstępnej fazie produkcji cementu, a większość czasu ich pracy to ciężkie wiercenie. Na jednym detalu w kształcie rury o średnicy ok. 4 m i podobnej wysokości trzeba odtworzyć kilkanaście tysięcy otworów wyjaśnia Paweł Michalewski.

Dwustojakowe tokarki karuzelowe serii KCI są przeznaczone głównie do wykonywania operacji obróbkowych w zakresie toczenia, wytaczania powierzchni cylindrycznych, stożkowych i krzywoliniowych wielkogabarytowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach. Mogą również wykonywać frezowanie, wiercenie i szlifowanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Jest przetarg na tramwaj na stołeczny Tarchomin Jest przetarg na tramwaj na stołeczny Tarchomin
Następny artykuł Z Chabówki przez Suchą Beskidzką do Żywca Z Chabówki przez Suchą Beskidzką do Żywca