150 rozjazdów w blokach Track Tec

150 rozjazdów w blokach Track Tec

09 maja 2019 | Źródło: Track Tec
PODZIEL SIĘ

Logistyka rozjazdów kolejowych w blokach zmontowanych u producenta jest coraz częściej stosowana. W roku ubiegłym była podstawową technologią, wymaganą przez PKP PLK w realizacji programu rozjazdowego. Przewozy bloków rozjazdów wykonywane są z wykorzystaniem taboru  producentów rozjazdów.  Nie ma na rynku, nie tylko polskim, ogólnie dostępnych wagonów do takich transportów.

Fot. Track Tec

W ubiegłym miesiącu Track Tec dostarczył na miejsce zabudowy 150-ty rozjazd. Sprawność operacji obrazują fakty: 11 kwietnia o godz. 18.50 wyjazd ze stacji Zawadzkie pociągu z 3 blokami rozjazdów R500 do stacji Zdzieszowice, dla wykonawcy robót PORR. Godz. 23.55 przyjazd do stacji przeznaczenia i w trakcie 3 godzinnego zamknięcia, rozpoczynającego się od północy,  ułożenie dwóch rozjazdów na miejscu zabudowy. Trzeci rozjazd ułożony został w następnej lokalizacji podczas kolejnego, nocnego zamknięcia.

- Można więc, przy dobrej współpracy zainteresowanych: PKP PLK, wykonawcy robót i dostarczającego rozjazd w blokach producenta uzyskiwać efekty w postaci skracania czasu zamknięć torowych, a tym samym  maksymalnie ograniczać utrudnienia dla przewoźników kolejowych – mówi Krzysztof  Niemiec, wiceprezes Track Tec

Taka współpraca jest korzystna również dla przewozu maksymalnej ilości rozjazdów w jednym pociągu. Track Tec zrealizował już  transporty z blokami 9 rozjazdów – dodaje.

Grupa Track Tec to wiodący międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury kolejowej. W skład Grupy wchodzi obecnie osiem zakładów na terenie Europy. Postęp i rozwój działalności Grupy wynikają z organicznego wzrostu, a także z działalności w zakresie fuzji i przejęć oraz współpracy na arenie międzynarodowej. Z zakładów produkcyjnych należących do Grupy Track Tec pochodzi ponad połowa podkładów kolejowych zabudowywanych na polskiej sieci kolejowej (należącej do grona największych w Europie), a także co drugi rozjazd. Kompleksowa oferta Track Tec obejmuje również usługi generalnego wykonawstwa, logistyki, zabudowy rozjazdów, serwisowania oraz doradztwa projektowego. Grupa prowadzi intensywne działania na rynku międzynarodowym, a produkty ze znakiem Track Tec obecne są w ponad 40 krajach.