Innowacyjny projekt „eHighway” z udziałem Trakcji PRKiI

Innowacyjny projekt „eHighway” z udziałem Trakcji PRKiI

10 maja 2019 | Autor: PiK | Źródło: Trakcja PRKiI
PODZIEL SIĘ

Trakcja PRKiI uczestniczy w budowie „elektrycznej autostrady - eHighway” w zachodnich Niemczech. Jest to pierwszy kontrakt pozyskany przez spółkę po uzyskaniu certyfikatu na prowadzenie działalności w tym kraju.

Fot.Trakcja PRKiI
 „eHighway” to innowacyjny projekt wykorzystania w samochodach ciężarowych napędu elektrycznego zasilanego z sieci trakcyjnej, wykonywany w ramach programu działań „Ochrona klimatu 2020”. Kontrakt jest częścią pilotażowego programu ELISA, który wg. obecnych planów ma objąć swoim zasięgiem 30% długości niemieckich autostrad, czyli prawie 4 000 km. Projekt został przyjęty przez niemiecki rząd w związku z promocją wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Zakres prac wykonywanych przez Trakcję PRKiI obejmuje montaż elementów sieci trakcyjnej na dwóch pięciokilometrowych odcinkach autostrady A5 - w kierunku Frankfurtu nad Menem oraz w kierunku Darmstadt. Generalnym Wykonawcą kontraktu, realizowanego na zlecenie zarządcy infrastruktury drogowej w Hesji, jest SIEMENS. Jest to pierwszy odcinek eHighway realizowany na drodze publicznej w Niemczech. Wcześniej rozwiązanie było testowane na torach próbnych m.in. w okolicach Berlina i Los Angeles oraz w Szwecji.

 

PODZIEL SIĘ