Dodatkowe połączenia w ramach Nocy Muzeów, Specjalne pociągi na IGRY 2019

Dodatkowe połączenia w ramach Nocy Muzeów, Specjalne pociągi na IGRY 2019

14 maja 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Dla wielbicieli wieczornego zwiedzania najbliższy weekend jest szczególnie istotny, gdyż właśnie 18 maja (sobota) odbędzie się Noc Muzeów. A warto przypomnieć, że w 2019 nasza spółka obchodzi Rok Kultury, więc szczególnie zależy nam na wspieraniu różnego rodzaju inicjatyw kulturalnych i promowaniu naszego regionu. Z tej okazji przygotowaliśmy dodatkowe nocne połączenia, aby zwiększyć możliwości powrotu uczestnikom Nocy Muzeów i zachęcić do odwiedzania obiektów muzealnych w tę wyjątkową noc.

Pociągi będą kursowały z Łaz, Tychów oraz Gliwic w kierunku Katowic. Tak samo jak w ubiegłym roku, nasze dodatkowe pociągi zatrzymają się na 30 stacjach. Tym razem pociągi z Gliwic, Łaz oraz Tychów będą kierowały się w stronę stolicy województwa, dodatkowo zorganizowane zostały połączenia powrotne z Katowic.

W specjalnych pociągach na Noc Muzeów będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w pociągach rozkładowych. Honorowane będą też wszystkie bilety okresowe. Zakup biletów na dworcu w Katowicach będzie możliwy zarówno w biletomatach, jak i w kasie – nasza kasa w głównej hali dworca działa bowiem całą dobę.

Przy okazji zachęcamy również do korzystania z innych atrakcji przygotowanych przez z okazji Roku Kultury. Do końca września z biletem Kolei Śląskich można np. korzystać z oferty wybranych galerii i muzeów w niższych cenach. Więcej szczegółów na temat tej akcji można znaleźć na naszej stronie w zakładce Turystyka.

Specjalne pociągi na IGRY 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy imprezy będą mieli do dyspozycji nocne pociągi powrotne z Gliwic do Katowic po piątkowych i sobotnich koncertach odbywających się w ramach wydarzenia. Dodatkowo uruchomione zostaną również połączenia z Katowic do Gliwic. Pociągi zatrzymają się na wszystkich stacjach pośrednich obsługiwanych przez Koleje Śląskie.

W dodatkowych pociągach będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w pociągach rozkładowych (koszt jednorazowego biletu studenckiego z Gliwic do Katowic to 2,94 zł). Honorowane będą też wszystkie bilety miesięczne, okresowe itp.

PODZIEL SIĘ