Noc Muzeów w stylu PRL w Tramwajach Warszawskich już w sobotę!

Noc Muzeów w stylu PRL w Tramwajach Warszawskich już w sobotę!

16 maja 2019 | Autor: Maciej Dutkiewicz | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

W tę sobotę na Noc Muzeów w zajezdni na Woli odtwarzamy klimat PRL. Będzie też wystawa pojazdów – łącznie ponad 20 tramwajów i innych wozów.  Zapraszamy od 19.00 aż do 1.00 w nocy!

Co przygotowaliśmy na Noc Muzeów?

Nasi gości zobaczą tramwaje, które jeździły w czasach PRL! Będą berlinki, akwaria i parówki. A na jednym z wagonów z lat 70. wyświetlimy mapping z historią tramwajów. Pokazy o 22:00 i 24:00.

Klimat jak z PRL

W tym roku podczas Nocy Muzeów chcemy przywołać w zajezdni klimat z czasów PRL. Przygotowaliśmy specjalną ofertę gastronomiczną, nad którą czuwać będzie prawdziwa bufetowa – będzie oranżada w butelkach i zapiekanki z pieczarkami świeżo wypiekane na miejscu :) Ci którzy przyjdą w Noc Muzeów do Zakładu Naprawy Tramwajów w stroju z czasów PRL, czyli założą np. dzwony z bistoru, dostaną kartkę na oranżadę! Nasi goście będą mogli rozerwać się w strefie gier i zabaw, oczywiście tych z minionych czasów. Będą bierki, chińczyk, kapsle, gra w klasy, warcaby, piłkarzyki. Jak zawsze przy takich okazjach zwiedzających przywita orkiestra tramwajowa. Zagra także Orkiestra z Chmielnej.

W zajezdni goście spotkają także postacie z czasów PRL - kanciarza z bazaru Różyckiego, z którym będzie można zagrać w kości i trzy karty. Będzie też inżynier Karwowski, z którym w czynie społecznym zbudujemy razem kolejną zajezdnię tramwajową. Pokażemy też makietę z tramwajami.

Jak trafić do Zakładu Naprawy Tramwajów na Woli?

Najłatwiej do Zakładu Naprawy Tramwajów dojedziesz linią dowozową „M” do przystanku „Zajezdnia Wola”. Tramwaje na tej linii będą kursować co 20 minut po trasie:
ZAJEZDNIA WOLA – Wolska – Towarowa – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Targowa – 11. Listopada – Stalowa – CZYNSZOWA. Wystarczy wysiąść na przystanku Zajezdnia Wola przy dawnym PDT. Do zajezdni można dojechać także linią autobusową A.

Dodatkowe informacje: na stronie Tramwajów Warszawskich (https://tw.waw.pl/)

 

PODZIEL SIĘ