O kolei na konferencji logistycznej

O kolei na konferencji logistycznej

20 maja 2019 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Polskie Koleje Państwowe S.A. były współorganizatorem międzynarodowej konferencji Council of Supply Chain Management Professionals, która odbyła się 16 i 17 maja 2019 roku w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele świata nauki i biznesu.

Fot. PKP S.A.

Podczas konferencji jednym z prelegentów był Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A., który mówił o partnerstwie i współpracy w kolejowym łańcuchu dostaw. W swoim wystąpieniu przypomniał, że przez Polskę przebiegają najkrótsze kolejowe szlaki towarowe i że to położenie geograficzne jest odpowiednie do realizacji przewozów pomiędzy Chinami i Europą.

W panelu dotyczącym „Logistycznego łańcucha dostaw na kolejowym Nowym Jedwabnym Szlaku” wzięli również udział przedstawiciele zarządów PKP CARGO, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, PKP Polskie Linie Kolejowe oraz PKP Informatyka. Wszyscy uczestnicy dyskusji zgodzili się z tym, że jednym z głównych priorytetów spółki jest rozwój przewozów kontenerowych wraz z modernizacją potrzebnej do tego infrastruktury.

W konferencji uczestniczyli także pracownicy kolei litewskich, ukraińskich, chińskich, gruzińskich i kazachstańskich, a także przedstawiciele przedsiębiorstw z branży logistycznej, w tym z portów morskich w Gdyni i Szczecinie–Świnoujściu.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Bliżej do powstania obwodnicy Zabierzowa Bliżej do powstania obwodnicy Zabierzowa
Następny artykuł Umowa na dokumentację dla S74 Opatów – Nisko podpisana Umowa na dokumentację dla S74 Opatów – Nisko podpisana