Siódmy festyn kolejowy w zabytkowym Muzeum Parowozowni w Jarocinie.

Siódmy festyn kolejowy w zabytkowym Muzeum Parowozowni w Jarocinie.

22 maja 2019 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

W najbliższą sobotę Przewozy Regionalne wraz z Towarzystwem Kolei Wielkopolskiej i Związkiem Zawodowym Maszynistów zapraszają na bezpłatny, ogólnodostępny przejazd pociągiem specjalnym na siódmy festyn kolejowy organizowany w zabytkowym Muzeum Parowozowni w Jarocinie, gdzie będzie obchodzone 100-lecie Związku Zawodowego Maszynistów i promowany ich trudny i odpowiedzialny zawód.

Fot. Przewozy Regionalne

W sobotę 25 maja na pokładzie ogólnodostępnego, bezpłatnego pociągu specjalnego z Poznania kolejarze spotkają się z młodzieżą i przedstawią tajniki pracy w zawodzie maszynisty. W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia ZZM maszyniści Przewozów Regionalnych podczas podróży odpowiedzą na najtrudniejsze pytania wszystkich zainteresowanych pracą na kolei.
Pociąg okolicznościowy "Uniejówka" został mianowany na cześć Henryka Uniejewskiego - zaangażowanego pracownika, wielokrotnie wyróżnianego i zasłużonego dla kolei maszynisty z Jarocina. To wydarzenie to most łączący historię kolejnictwa z nowoczesną technologią. Pociąg, który zostanie podstawiony uczestnikom festynu na wycieczkę do zabytkowej parowozowni zestawiony zostanie z jednego z najnowocześniejszych pojazdów, jakimi dysponuje Spółka Przewozy Regionalne: 31WE ED78 "Impuls" z nowosądeckiego Newagu.
Rozkład jazdy został ułożony specjalnie z myślą o tych, którzy chcą bliżej poznać brać kolejarską, porozmawiać o możliwościach zatrudnienia i uczestniczyć w atrakcjach VII Festynu Kolejowego w Muzeum Parowozownia Jarocin.

PODZIEL SIĘ