Ministerstwo Infrastruktury monitoruje sytuację na drogach i szlakach kolejowych

Ministerstwo Infrastruktury monitoruje sytuację na drogach i szlakach kolejowych

23 maja 2019 | Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
PODZIEL SIĘ

W Ministerstwie Infrastruktury odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył wiceminister Rafał Weber. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Tematem była sytuacja na drogach krajowych oraz na szlakach kolejowych w związku z sytuacją powodziową na południu Polski.

Fot. Archiwum KK

Jak przekazała GDDKiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Okresowe utrudnienia, takie jak zalanie drogi, były usuwane na bieżąco i nie powodowały zatrzymań, a jedynie krótkotrwałe wyłączenia z ruchu pojedynczych pasów jezdni. Na żadnej drodze krajowej nie doszło zatem do zatrzymania ruchu. Wszelkie zdarzenia, jakie miały miejsce do tej pory na sieci dróg, miały charakter krótkotrwały i powierzchowny. Żadne z dotychczasowych zdarzeń nie stanowiło i nie stanowi zagrożenia dla podróżujących drogami krajowymi kierowców. Wszelkie usterki, jakie w wyniku nawałnic pojawią się na drogach krajowych, zostaną naprawione po ustaniu opadów.

Zgodnie z raportem PKP Polskich Linii Kolejowych SA, wszystkie szlaki kolejowe obsługujące ruch pasażerski w Polsce, według stanu na godz. 14:30, są przejezdne. W godz. 11:45-13:35 na odcinku Kraków Główny - Prokocim obsunięcie nowo budowanego nasypu kolejowego spowodowało przerwę w ruchu od godz. 11:55 do godz. 14:20. Ze względu na warunki atmosferyczne między godz. 11:45 a 13:35 obowiązywało ograniczenie prędkości na odcinku linii nr 8 Tunel - Miechów. O godz. 14:30 wznowiono ruch pociągów na odcinku Wisła Głębce - Wisła Uzdrowisko, gdzie dzisiaj kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Obecnie nie ma informacji o wyłączeniach odcinków linii kolejowych.

- Ministerstwo Infrastruktury na bieżąco monitoruje sytuację na drogach krajowych oraz na polskich liniach kolejowych w tej trudnej sytuacji pogodowej. Mamy nadzieję, że utrudnień będzie jak najmniej, a odpowiednie służby zadbają o bezpieczeństwo podróżnych - powiedział wiceminister Rafał Weber.