Kolejne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Ministerstwie Infrastruktury

Kolejne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Ministerstwie Infrastruktury

24 maja 2019 | Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
PODZIEL SIĘ

24.05.2019 r. odbyło się w Ministerstwie Infrastruktury posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone sytuacji na drogach krajowych i liniach kolejowych w związku z zagrożeniem powodziowym. Posiedzeniu przewodniczył sekretarz stanu w MI Rafał Weber.

Fot. MI

Najważniejsze ustalenia:

  • Przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Nie występują utrudnienia. Na bieżąco usuwane są nieliczne skutki rozmycia skarp na placach budów,
  • Przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych przekazał informację, że wszystkie linie kolejowe są przejezdne. Na niektórych odcinkach wprowadzono tymczasowe ograniczenia prędkości. Nie powoduje to jednak dużych (wynoszących więcej niż kilka minut) opóźnień pociągów. Prędkości te są systematycznie podnoszone w miarę usuwania skutków złych warunków atmosferycznych.

 - Proszę Państwa o stały nadzór nad sytuacją. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby działania służb drogowych i kolejowych były.jak najlepiej skoordynowane. Pasażerowie pociągów oraz kierowcy mają prawo czuć, że państwo polskie dba o ich bezpieczeństwo w tych trudnych warunkach - powiedział wiceminister Rafał Weber.

PODZIEL SIĘ