Dzień Dziecka na dworcu Wrocław Główny

Dzień Dziecka na dworcu Wrocław Główny

28 maja 2019 | Źródło: PKP SA
PODZIEL SIĘ

2 czerwca na dworcu Wrocław Główny odbędzie się największe wydarzenie w historii polskich dworców kolejowych zorganizowane dla dzieci. Atrakcje dla najmłodszych przygotują nie tylko kolejarze, lecz także strażacy i policjanci.

Fot. PKP SA

W Sali Sesyjnej dworca zostanie ustawiona duża makieta składająca się z elementów infrastruktury kolejowej – torów, dworców i pociągów. Ruchem na makiecie będzie kierował Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. O tym, jak wygląda praca na dworcach, opowie najmłodszym pracownik PKP.

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach „Bezpieczne wakacje”, podczas których dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z transportu kolejowego. Na zajęciach kulinarnych przekonają się też, dlaczego owoce i warzywa są zdrowe.

Na placu przed dworcem będzie można obejrzeć samochody bojowe straży pożarnej oraz radiowozy policyjne. Od 13. do 15. odbędzie się konkurs malowania lokomotywy kredą oraz lepienia pociągów z gliny.

Pracownicy filii miejskiej Biblioteki Publicznej zabiorą dzieci w wieku 5-10 lat i ich opiekunów do świata interaktywnego śledztwa w grze mobilnej Zielony Kapturek. Warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie smartfona lub tabletu z dostępem do internetu. Gra rozpocznie się o 12., a zakończy o 15. Od godz. 13. i 16. rozpoczną się dwie wycieczki. Zbiórka pod zegarem w holu dworca.

Dla najmłodszych atrakcje przygotowuje też PKP Intercity. Od 13. do 15. na peronie piątym miłośnicy kolei będą mogli zwiedzać dwie lokomotywy oraz wagony pasażerskie. Tematyczne gadżety będą rozdawać konduktorzy.

 

PODZIEL SIĘ