Impulsy 2 ETR332-002,003 dla FERROWIE DEL SUD EST w drodze do Włoch.

Impulsy 2 ETR332-002,003 dla FERROWIE DEL SUD EST w drodze do Włoch.

03 czerwca 2019 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Adamowi Kupniewskiemu - miłośnikowi kolei, współpracującemu z Kurierem Kolejowym, udało się uwiecznić na stacji granicznej w Chalupkach dwa transportowane do Włoch Impulsy 2  ETR332-002,003 przeznaczone dla Ferrovie Del Sud Est E Servizi Automobilistici s.r.l. z siedzibą w Bari.

Fot. Adam Kupniewski

Trójczłonowy pojazd IMPULS 2 36WEb, który na rynku włoskim uzyskał oznaczenie ETR322, w czerwcu 2018 roku z powodzeniem zakończył badania dynamiczne i jako zgodny z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI) i 27 maja br. otrzymał wydawane przez włoską Narodową Agencję Bezpieczeństwa Kolejowego — ANSF (Agenzia Nazionale per la Sicurezza delle Ferrovie) dopuszczenie do eksploatacji.

Trójczłonowy pojazd Impuls 2 36Web jest pierwszym polskim Elektrycznym Zespołem Trakcyjnym, który otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Europy Zachodniej.

Po podpisaniu w dniu 10 maja br. umowy na dostawę 6 kolejnych pojazdów w ramach opcji, NEWAG S.A. dostarczy dla FSE łącznie 11 pojazdów tego typu.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Dzień Integracji w metrze! Przyjdź i poznaj zasady zachowania wobec osób z niepełnosprawnościami Dzień Integracji w metrze! Przyjdź i poznaj zasady zachowania wobec osób z niepełnosprawnościami
Następny artykuł Wakacyjna korekta rozkładu jazdy na kolei Wakacyjna korekta rozkładu jazdy na kolei