Koleje Śląskie po raz szósty z Industriadą!

Koleje Śląskie po raz szósty z Industriadą!

04 czerwca 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Przed nami już za chwilę wyjątkowe święto wszystkich miłośników zabytków techniki – czyli festiwal Industriada. I to wyjątkowe podwójnie, bo w tym roku wydarzenie obchodzi jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Przy tej okazji wśród partnerów Industriady nie mogło oczywiście zabraknąć również naszej spółki.

Fot. industriada.pl

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem przygotowaliśmy dla uczestników festiwalu możliwość bezpłatnego podróżowania pociągami Kolei Śląskich. Uprawniają do tego specjalne industriadowe kupony. Ich liczba wynosi aż 25000, ale i tak warto postarać się zawczasu zdobyć kupon dla siebie. Gdzie można to zrobić?

  • od 30 maja we wszystkich obiektach biorących udział w Industriadzie, a także w punktach informacji turystycznej w Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach oraz siedzibach Regionalnych Ośrodków Kultury w Bielsku-Białej i Częstochowie
  • 31 maja i 1 czerwca w naszym Centrum Obsługi Pasażera w hali Dworca PKP w Katowicach
  • 7 i 8 czerwca w punktach INDUinfo i u INDUinformatorów w 20 obiektach biorących udział w festiwalu

Industriadowe kupony obowiązują na wszystkich obsługiwanych przez nas liniach, z wyjątkiem pociągów specjalnych oraz kursów na odcinku Chałupki – Bohumin i Żywiec – Nowy Targ. Każdy kupon uprawnia do dwóch bezpłatnych przejazdów – można się zatem na podstawie jednego kuponu wybrać do danego miejsca z osobą towarzyszącą lub też samemu w podróż tam i z powrotem.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu wystarczy tylko odpowiednio uzupełnić kupon, wpisując dzień i godzinę odjazdu, stację początkową oraz stację docelową na odcinkach „Dla pasażera” i „Dla konduktora”. Tak uzupełniony kupon należy pokazać podczas kontroli biletów w pociągu – konduktor oderwie przeznaczony dla niego odcinek, pozostała część kuponu zostaje dla podróżnego.

Co szczególnie istotne, z racji wyjątkowego charakteru tegorocznego festiwalu z bezpłatnych przejazdów na podstawie kuponów będzie można korzystać przez dwa dni! Do wyboru można się zatem wybrać w podróż zarówno 8, jak i 9 czerwca. To jednak nie koniec przygotowanych przez nas niespodzianek. Dla miłośników kolei i śląskich krajobrazów industrialnych przygotowaliśmy również przejazd specjalny w relacji Katowice – Knurów – Katowice w dniu 9 czerwca. Staramy się przy tym, aby możliwy był wjazd naszego pociągu na teren KWK Halemba.

W przypadku przejazdu specjalnego liczba miejsc jest ograniczona, dlatego niezbędna jest wcześniejsza rejestracja  poprzez formularz na naszej stronie. Rezerwacja rusza już jutro – tj. 24.05 o godzinie 12:00!

Po dokonaniu rezerwacji trzeba zakupić bilet na przejazd w naszym Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach. Koszt takiego biletu to 34 złote, ale uprawnia on nie tylko do udziału w industriadowym kursie, lecz również do podróżowania wszystkimi naszymi pociągami w dniu 9 czerwca. Szczegóły korzystania z przejazdów na podstawie kuponów oraz przejazdu specjalnego można znaleźć w zamieszczonych regulaminach.

Zachęcamy do udziału w festiwalu i korzystania z bezpłatnego transportu (bezpłatne przejazdy w dniu Festiwalu oferuje również ZTM). Festiwalowy program to ponad 500 wydarzeń, w których biorą udział 44 obiekty w 27 miejscowościach – każdy więc znajdzie dla siebie coś ciekawego. Szczegółowy opis wszystkich atrakcji można znaleźć na stronie festiwalu. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia szybciej pociągiem dojadą do stolicy Mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia szybciej pociągiem dojadą do stolicy
Następny artykuł Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach