Mieszkańcy Knurowa promują rozwój transportu kolejowego w swoim mieście.

Mieszkańcy Knurowa promują rozwój transportu kolejowego w swoim mieście.

04 czerwca 2019 | Autor: Arkadiusz Ochmańsk i Robert Kufieta | Źródło: "Kolej na Knurów"
PODZIEL SIĘ

9 czerwca 2019 roku na terenie wokół zabytkowego dworca PKP  i wieży ciśnień w Knurowie, przy ulicy Dworcowej 44 odbędzie się PIKNIK KOLEJOWY z okazji przyjazdu pociągu specjalnego spółki Koleje Śląskie po industrialnych liniach kolejowych województwa śląskiego-jednej z oficjalnych atrakcji INDUSTRIADY 2019-Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Fot. Koleje Śląskie

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 15-20. W programie znajdą się m.in warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, kurs geocachingu, spacer z questem. Inicjatorami imprezy, są zespoły „fanpage'ów”: „Kolej na Knurów” i „Dawny Knurów”, których wspólnym celem, są działania na rzecz ochrony materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego miasta. Impreza ma charakter niekomercyjny i organizowana jest przez grupę mieszkańców miasta Knurów.

Jej głównym celem jest promocja dziedzictwa kulturowego miasta Knurów, edukacja na temat zalet transportu kolejowego, a także budowa świadomości „kolejowej” wśród mieszkańców miasta Knurów, gdzie po ponad 18 latach, 9 grudnia reaktywowano weekendowe pasażerskie połączenia kolejowe do Wisły, cieszące się coraz większą popularnością wśród Knurowian. Partnerem imprezy jest spółka PKP Nieruchomości, Koleje Śląskie sp. z o. o oraz Związek Harcerstwa Polskiego w Knurowie. Wydarzenie ma charakter szczególny, jest to pierwsza impreza   o tematyce kolejowej na terenie gminy Knurów. Pasażerami pociągu będą goście z całej Polski oraz eksperci z branży kolejowej.

 

PODZIEL SIĘ