Postępowanie konkursowe na Członków Zarządu Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

Postępowanie konkursowe na Członków Zarządu Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

12 czerwca 2019 | Źródło: Port lotniczy Modlin
PODZIEL SIĘ

W dniu 7 czerwca Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę nr 18/5/2019 w sprawie przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w celu wyboru Zarządu Spółki.

Fot. Port Lotniczy Modlin

Pisemne zgłoszenia należy składać w terminie do dnia 15 lipca 2019 r. do godziny 15:00, za potwierdzeniem odbioru, w Sekretariacie Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin Sp. z o.o., ul. Gen. Wiktora Thommee 1A, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki.

Postepowanie kwalifikacyjne obejmuje stanowiska:

  • Prezes Zarządu Spółki
  • Wiceprezes Zarządu Spółki do spraw sprzedaży i marketingu
  • Wiceprezes Zarządu Spółki do spraw operacyjnych
  • Wiceprezes Zarządu Spółki do spraw korporacyjnych.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin to pierwsze lotnisko w Polsce stworzone z myślą o tanich liniach lotniczych i charterach. Od czerwca 2012 r. pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Portu Lotniczego Chopina. Lotnisko obsługuje przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu. Operacje lotnicze odbywają się 24h na dobę.

Od 15 lipca 2012 r. w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin operuje największy przewoźnik niskokosztowy: Ryanair, obsługujący regularne pasażerskie loty międzynarodowe do ponad 30 miast europejskich: Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Oslo, Londynu, Rzymu, Bolonii, Bristolu, Manchesteru, East Midlands, Dublina, Madrytu oraz Goteborga.

Dzięki decyzji o otwarciu połączeń przez tak znaczącego przewoźnika jak Ryanair, Port Lotniczy Warszawa/Modlin stał się kluczowym węzłem komunikacyjnym w kraju. Z lotniska może korzystać każdy przewoźnik, który ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania lotów komercyjnych.

Pierwsi pasażerowie wylądowali na Lotnisku Warszawa/Modlin 15 lipca 2012 o godz. 17.30 Airbusem A 320. Był to rejs nr W62467, linii WIZZAIR z Budapesztu.

 

PODZIEL SIĘ