Kolejowa Kropla Krwi – akcja krwiodawstwa w UTK

Kolejowa Kropla Krwi – akcja krwiodawstwa w UTK

12 czerwca 2019 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Urząd Transportu Kolejowego po raz trzeci organizuje akcję „Kolejowa Kropla Krwi”. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi 13 czerwca 2019 r. do siedziby UTK przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie.

Urząd Transportu Kolejowego

Juź jutro od godziny 9:00 w Urzędu Transportu Kolejowego rozpocznie się akcja honorowego oddawania krwi. – Jedna oddana dawka krwi to uratowanie nawet trzech ludzkich istnień – mówi Ignacy Góra, Prezes UTK. - Dzieląc się krwią, każdy z nas może poczuć ogromną satysfakcję z tego, że dzięki nam inny człowiek może dostać drugą szansę – przekonuje do udziału w akcji Góra.

„Kolejowa Kropla Krwi” to akcja społeczna organizowana od 2017 roku przez Urząd Transportu Kolejowego. Efektem działań UTK było zebranie krwi pozwalającej pomóc ponad 200 osobom. W „Kropli” uczestniczyli zarówno pracownicy Urzędu, jak i kolejarze z całej Polski. Od początku w akcji UTK aktywny udział biorą krwiodawcy zorganizowani w Kolejarskiej Służbie krwi.

Akcja UTK jest wspierana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Wszyscy chętni do udziału w Kolejowej Kropli krwi proszeni są o rejestrację poprzez formularz elektroniczny do 8 czerwca 2018 roku.