Alstom przedstawił projekt szybkich pociągów dla Wielkiej Brytanii

Alstom przedstawił projekt szybkich pociągów dla Wielkiej Brytanii

13 czerwca 2019 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom przedstawił swoją propozycję projektu dla HS2 Ltd. Pociąg został zaprojektowany tak, aby spełniał wszystkie wymagania HS2 Ltd – ma to być nowoczesny pociąg światowej klasy zapewniający elastyczność i wygodę zarówno w nowej infrastrukturze HS2, jak i w sieci konwencjonalnej. Alstom jest wiodącym ekspertem kolei dużych prędkości, poczynając od takich klasycznych już projektów jak TGV we Francji, Avelia Liberty w Stanach Zjednoczonych i AGV we Włoszech. Ma też 20 lat doświadczenia z pociągami Pendolino na linii West Coast Mainline w Wielkiej Brytanii.

Fot. Alstom

Integracja infrastruktury HS2 i sieci konwencjonalnej od Szkocji aż po południe Anglii sprawi, że HS2 stanie się kluczowym elementem w procesie rewitalizacji miejscowości na terenie całego kraju, zwłaszcza w regionie Midlands i Anglii Północnej.

- Wizją Alstomu jest stworzenie ponadczasowego, klasycznego pociągu HS2, oferującego pasażerom niezrównany komfort podróży w przestronnym, spokojnym wnętrzu i dużą prędkość. Alstom z dumą przedstawia projekt pociągu dla HS2 – najistotniejszego projektu gospodarczej rewitalizacji w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Dzięki niemu wielkie miasta w regionie Midlands i Anglii Północnej będą ze sobą powiązane jak nigdy wcześniej, a regionalne gospodarki dostaną nowy impuls do rozwoju - powiedział Nick Crossfield, Dyrektor Zarządzający Alstomu na Wielką Brytanią i Irlandię.

Projekt pociągów dla HS2 Ltd powstał w oparciu o niezrównane doświadczenie Alstomu w produkcji taborów kolejowych wysokich prędkości:

  • Osiągnęliśmy światowy rekord prędkości dla pociągów wysokich prędkości wynoszący 574 km/h.
  • Jesteśmy jedynym producentem kolejowym, który otrzymał zamówienia na czterech różnych kontynentach, w takich krajach jak Korea, Włochy, Maroko, czy też Stany Zjednoczone.
  • Mamy technologię, która sprawdziła się wszędzie – od pierwszych TGV we Francji, aż po Eurostar e300, pierwszy pociąg wysokich prędkości w Wielkiej Brytanii.
  • Zaprojektowaliśmy pociągi nowej generacji  dla wysokich prędkości Avelia, w tym Avelia Liberty w Stanach Zjednoczonych, Avelia Horizon we Francji i Avelia AGV we Włoszech.

HS2 Ltd zamierza podjąć decyzję o przyznaniu zamówienia na tabor kolejowy w 2020 r. Oprócz Londynu, Birmingham, Manchester i Leeds usługi HS2 będą dostępne również w punktach docelowych nienależących do sieci podstawowej, takich jak York, Newcastle, Liverpool, North West, Glasgow i Edynburg. – jako pierwsze francuskie przedsiębiorstwo – certyfikatu AFAQ ISO 37001 dla Francji i Europy w 2017 r. oraz dla Azji i Pacyfiku w 2018 r., Alstom otrzymał właśnie certyfikat dla krajów, w których prowadzi działalność, w regionach Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Oznacza to, że Alstom posiada obecnie globalny certyfikat zgodności z normą we wszystkich regionach, gdzie przedsiębiorstwo prowadzi działalność.