Koleje Śląskie: Dzień Dziecka w liczbach

Koleje Śląskie: Dzień Dziecka w liczbach

13 czerwca 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

1 czerwca był w tym roku wyjątkowo hucznie obchodzony w Kolejach Śląskich. Na dzieci i młodzież czekały w tym dniu nie tylko bezpłatne przejazdy, ale również szereg dodatkowych atrakcji. "Z przyjemnością możemy zatem podsumować, że uczestników naszego kolejowego Dnia Dziecka można było liczyć w tysiącach" - obwieszczają organizatorzy.

Fot. Kolejke Śląskie

Dzień Dziecka zaczęto świętować już w piątek 31 maja, kiedy to  wyprawiano w podróż pociągami Kolei Śląskich specjalnie na tę okazję wybrane książki dla dzieci. Oprócz książek „uwolnionych” na pokładach pojazdów, podróżni mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, który organizatorzy przygotowali we współpracy z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. Dodatkowo stoisko Kolei Śląskich można było spotkać w Sosnowcu na imprezie organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe o nazwie „Bezpieczny Dzień Dziecka”.

Największą niespodzianką była jednak możliwość bezpłatnych podróży pociągami Kolei Śląskich dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Z takiej propozycji skorzystało w tym roku ok. 3,5 tysiąca podróżnych. Znaczna część wybrała podróż w rejony górskie, największą popularnością cieszyły się bowiem połączenia w kierunku Wisły oraz Zwardonia. Duża część podróżnych skorzystała również z połączeń w kierunku Raciborza oraz Wodzisławia Śląskiego. Łącznie uczestnicy akcji przejechali naszymi pociągami ponad 211 tysięcy kilometrów.

PODZIEL SIĘ