Prezentacja samolotu Q400 w malowaniu 100lecia Aeroklubu Polskiego

Prezentacja samolotu Q400 w malowaniu 100lecia Aeroklubu Polskiego

17 czerwca 2019 | Źródło: www.aeroklub-polski.p
PODZIEL SIĘ

Już wkrótce na niebie pojawi się samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 z rocznicową grafiką na ogonie. W poniedziałek 17 czerwca w Hangarze nr 3 LOT AMS miał miejsce prezentacja samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 w specjalnym, rocznicowym malowaniu 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Sponsorami projektu są: Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT CREW, LOT AMS oraz Aeroklub Polski.

Fot.www.aeroklub-polski.p

Termin preZentacji nie jest przypadkowy, w sobotę 15 czerwca odbyła się Gala Stulecia Aeroklubu Polskiego  a w niedzielę polscy piloci samolotowi zajęli całe podium na mistrzostwach świata. Na odbywających się w Hiszpanii XXIV Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym Michał Wieczorek został mistrzem świata, Krzysztof Wieczorek vice mistrzem świata, a Marcin Skalik ii vice mistrzem świata. Piloci Aeroklubu Polskiego zajęli całe podium. Drużynowo Polacy zostali mistrzami świata w lataniu precyzyjnym. Jerzy Markiewicz został mistrzem świata w lądowaniach. Polacy również drużynowo zostali mistrzami świata w lądowaniach. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli na Mistrzostwach 6 medali, 4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy.

Z tej okazji Aeroklub Polski ogłosił również konkurs na najlepsze zdjęcie tego samolotu. Do końca wakacji (31 sierpnia) oczekuje na zdjęcia zrobione przez fanów latania. Do wygrania loty z największymi mistrzami. Lot balonem ze zwycięzcą zawodów o Puchar Gordona Bennetta, lot z mistrzem świata w motoparalotniarstwie Wojtkiem Bógdałem i nagroda główna lot akrobacyjny z Jerzym Makulą - Prezesem Aeroklubu Polskiego i wielokrotnym mistrzem świata w akrobacji.