Spotkanie Wysokiego Szczebla Partnerstwa Wymiaru Północnego w zakresie Transportu i Logistyki

Spotkanie Wysokiego Szczebla Partnerstwa Wymiaru Północnego w zakresie Transportu i Logistyki

19 czerwca 2019 | Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
PODZIEL SIĘ

Współpraca ekonomiczna oraz rozwój połączeń transportowych i logistyki to główne cele Partnerstwa Wymiaru Północnego w zakresie Transportu i Logistyki (NDPTL). W Spotkaniu Wysokiego Szczebla Partnerstwa, które odbyło się 18 czerwca 2019 roku w Oslo, uczestniczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Fot. MI

Uruchomiony w 1999 roku Wymiar Północny tworzy platformę współpracy UE, jej państw członkowskich oraz krajów partnerskich: Islandii, Norwegii i Rosji. Celem Wymiaru Północnego jest rozwój dialogu i współpracy regionalnej, jak również wzmocnienie stabilności i wspomaganie integracji ekonomicznej, konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju w Europie Północnej. Dzięki dotacji z funduszu NDPTL możliwe było m.in. przygotowanie realizacji jednej z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych Polski nad Bałtykiem – Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Gdańsku DCT. 

- Sprostanie nadchodzącym wyzwaniom i zapewnienie sprawnego funkcjonowania oraz rozwój nowoczesnego systemu transportowego na obszarze Morza Bałtyckiego wymaga kontynuowania inicjatywy NDPTL – powiedział  wiceminister R. Weber.

 

PODZIEL SIĘ