Trakcja PRKiI : Linia Słupsk - Ustka przywrócona do ruchu

Trakcja PRKiI : Linia Słupsk - Ustka przywrócona do ruchu

21 czerwca 2019 | Źródło: PKP PLK, Trakcja PRKiI
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z planem pojechały pociągi ze Słupska do Ustki. Trakcja PRKiI zgodnie z założeniami zrealizowała etap prac na tym odcinku w zakresie umożliwiającym prowadzenie ruchu kolejowego.

Fot. Trakcja PRKiI

Odcinek Słupsk - Ustka to jednotorowa linia zelektryfikowana o długości blisko 16 km. Stacja Ustka zyskała nowy układ geometryczny złożony z trzech torów. Dodatkowo na stacji, niejednokrotnie zalewanej w przeszłości, wybudowano nowy układ odwodnienia z zastosowaniem filtracyjnych warstw ochronnych torowiska. Sieć trakcyjna została wymieniona i wyregulowana, a na stacji Ustka wybudowana od podstaw zgodnie z nowym układem torów.

Odcinek Słupsk - Ustka będzie eksploatowany z prędkością rozkładową, tj. 80 km/h, która tymczasowo, zgodnie z zaleceniami Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych dla linii otwartej po długotrwałym zamknięciu, zostanie ograniczona do 60 km/h w obrębie przejazdów. W późniejszym okresie prędkość pociągów będzie stopniowo zwiększana i docelowo osiągnie na szlaku 100 km/h. Kolejny etap prac wykończeniowych i estetyzacyjnych zostanie zrealizowany do końca obowiązywania umowy.