Gdańsk: Rusza drugi przetarg na pirs

Gdańsk: Rusza drugi przetarg na pirs

21 czerwca 2019 | Źródło: www.airport.gdansk.pl
PODZIEL SIĘ

Po trwającym niemal miesiąc dialogu technicznym w który wzięło udział czterech potencjalnych oferentów, Zarząd Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy podjął decyzję o ogłoszeniu nowego przetargu na budowę pirsu terminalu pasażerskiego T2.

Fot. www.airport.gdansk.pl

„W przeprowadzonym przez nas dialogu z wykonawcami naszym priorytetem było, aby oszczędności nie wpływały na jakość. Jestem przekonany, że udało nam się osiągnąć założony cel.” powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Przypomnijmy, że najniższa oferta przedstawiona w unieważnionym w połowie maja przetargu przewyższała przeznaczoną na inwestycję kwotę o około 30%.

„Podczas rozmów z oferentami wytłumaczyliśmy przede wszystkim pewne aspekty i założenia zamówienia. Okazało się na przykład, że błędnie interpretowano kwestie dotyczące systemów nowej części terminalu– oferenci obliczali stworzenie systemów dla całości terminalu, tymczasem chodzi tylko o wyposażenie dobudowywanej części i zestrojenie jej z istniejącą infrastrukturą. Dodatkowo nie jest konieczne korzystanie wyłącznie z dostawców dotychczasowych systemów” – dodaje Kloskowski.

Na wykonanie inwestycji wykonawca będzie miał wydłużony w stosunku do pierwotnego terminu czas 26 miesięcy.

„Wcześniej założyliśmy czas realizacji inwestycji na 24 miesiące z dodatkową punktacją za skrócenie tego czasu nawet do 18 miesięcy. Mamy sporo czasu na zrealizowanie tego projektu, także mogliśmy wydłużyć czas budowy do 26 miesięcy, a dzięki temu wykonawcy nie będą musieli uwzględniać w stawkach ofert, kar umownych za przekroczenie terminu.” - powiedział Prezes gdańskiego lotniska.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Kolej na bezpieczne wakacje Kolej na bezpieczne wakacje
Następny artykuł Modernizacja torów do Rembertowa Modernizacja torów do Rembertowa