Nie tylko Wizz Air. Od października z Gdańska do Bergen także liniami Norwegian

Nie tylko Wizz Air. Od października z Gdańska do Bergen także liniami Norwegian

22 czerwca 2019 | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
PODZIEL SIĘ

Norwegian Air Shuttle to drugie linie lotnicze, które będą obsługiwać trasę do norweskiego Bergen. Norweski przewoźnik lata również z Gdańska do Helsinek i Oslo. Pierwszy lot do Bergen zaplanowano na 27 października 2019 r.

Fot. Port Lotniczy Gdańsk

Kierunek Bergen

Do tej pory trasa z Gdańska do Bergen obsługiwana była przez linie lotnicze Wizz Air. Kolejnym przewoźnikiem będzie Norwegian Air Shuttle. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Wylot z Gdańska zaplanowano o godzinie 12.40 w czwartek i 10.25 w niedzielę. – Cieszymy się bardzo z rozwoju linii Norwegian w Gdańsku. Mimo, że nie jest pierwszym przewoźnikiem operującym na tej trasie, jestem przekonany, że doskonale uzupełni ofertę lotów do Bergen. Pamiętajmy że Norwegian jest przewoźnikiem sieciowym, który dodając z Gdańska kolejną trasę, otwiera jeszcze więcej możliwości przesiadkowych, w ramach swojej siatki połączeń – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Nowe połączenie oznacza, że od października 2019 r. samoloty pomiędzy miastami będą latać 9 razy w tygodniu.

Siatka połączeń z Gdańska w 2019 roku:

Londyn Luton, Londyn Gatwick, Liverpool, Doncaster – Sheffield, Wiedeń, Billund, Turku, Paryż, Kutaisi, Barcelona El Prat, Eindhoven, Rejkjawik, Brema, Dortmund, Kolonia/Bonn, Hamburg, Oslo Gardermoen, Oslo Torp, Tromso, Bodo, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Aberdeen, Sztokholm – Skavsta, Goeteborg, Malmo,  Kijów, Charków, Lwów, Bergamo (Wizz Air);

Londyn Stansted, Manchester, Newcastle, Birmingham, Bristol, Leeds Bradford, Aarhus, Ateny, Barcelona Reus, Alicante, Dublin, Belfast, Cork, Malta, Oslo Torp, Kraków, Wrocław,  Edynburg, Sztokholm – Skavsta, , Vaxjo, Kijów, Odessa (29.10.2019), Bergamo, Piza, Kopenhaga (27.10.2019), Goeteborg (27.10.2019), Hamburg (27.10.2019) (Ryanair);

Kopenhaga,  Oslo Gardermoen, Sztokholm (SAS); Frankfurt, Monachium (Lufthansa); Amsterdam (KLM); Zurych (Swiss); Tel Awiw, Warszawa, Kraków (LOT); Helsinki (Finnair); Ryga (airBaltic); Dusseldorf (Eurowings) (27.10.2019); Helsinki, Oslo Gardermoen, Bergen (Norwegian); Berlin (easyJet).