Nowoczesne centrum logistyczne ROHLIG SUUS Logistics we Wrocławiu otwarte

Nowoczesne centrum logistyczne ROHLIG SUUS Logistics we Wrocławiu otwarte

22 czerwca 2019 | Źródło: Rohlig Suus Logistics
PODZIEL SIĘ

Nowy kompleks obsłuży klientów z Dolnego i Górnego Śląska. Z obiektu realizowane będą także międzynarodowe przesyłki drobnicowe do Niemiec i Czech.

Fot. ROHLIG SUUS Logistics

Nowe centrum logistyczne, zlokalizowany w parku dystrybucyjnym Panattoni Park Wrocław IX, ma powierzchnię 15 tys. m. kw. W ramach tej inwestycji powstał magazyn logistyczny z częścią biurową oraz terminalem cross-dockowym do przeładunku przesyłek drobnicowych. Obiekt wyposażono
w 61 doków, co istotnie zwiększa możliwości operacyjne ROHLIG SUUS Logistics.

Nowy multikliencki obiekt ma dla nas strategiczne znaczenie. Lokalizacja przy autostradzie A4 daje nam możliwości szybkiego transportu przesyłek nie tylko w regionie Dolnego i Górnego Śląska, ale także poza granice kraju. Dzięki zwiększeniu powierzchni i zmianie typu magazynu
z kieszeniowego na cross-dockowy możemy obsłużyć więcej zamówień w krótszym czasie – mówi Adam Galek, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics odpowiedzialny za dystrybucję krajową oraz logistykę kontraktową.

Budynek został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Transport towarów wewnątrz magazynu odbywa się za pomocą dedykowanych wózków systemowych VNA, służących do poziomego i pionowego transportu towarów i przystosowanych do pracy w bardzo wąskich korytarzach. Konstrukcja obiektu została podwyższona do 11,5 m, co umożliwia magazynowanie jeszcze większej liczby towarów. Dwukrotnie zostanie powiększona też część biurowa.

Oddział ROHLIG SUUS Logistics we Wrocławiu funkcjonuje już 12 lat. Decyzja o zmianie siedziby na większą była podyktowana wzrostem biznesu, rosnącą liczbą przeładunków oraz chęcią zapewnienia jeszcze wyższej jakości dostaw. Terminowość i wysoka jakość obsługi klienta to warunki konieczne do funkcjonowania na wymagającym rynku i nowy obiekt znacznie ułatwia nam ich dotrzymanie – mówi Rafał Małek, Dyrektor Oddziału ROHLIG SUUS Logistics we Wrocławiu.

Panattoni Park Wrocław IX to odpowiedź na dynamiczny rozwój regionu Dolnego Śląska. Centrum położone jest w Bielanach Wrocławskich, na wschód od węzła „Wrocław Południe”, łączącego Autostradową Obwodnicę Wrocławia z autostradą A4. To dzisiaj jedna z najlepszych lokalizacji, dlatego cieszę się, że udało się nam stworzyć kolejne centrum adresowane do wielu najemców, które bezpośrednio wesprze naszego wieloletniego klienta w rozwoju jego biznesu – powiedział Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe.

W nowym centrum logistycznym liczba zatrudnionych wzrośnie do 100 osób. Firma stale prowadzi rekrutację na nowe stanowiska operacyjne i biurowe. Od kilku lat ROHLIG SUUS Logistics współpracuje z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
PODZIEL SIĘ