Galeria na Letnim – wystawa „Moja Wielkopolska”

Galeria na Letnim – wystawa „Moja Wielkopolska”

23 czerwca 2019 | Źródło: Koleje Wielkopolskie
PODZIEL SIĘ

Koleje Wielkopolskie ponownie zapraszają do Galerii na Letnim, gdzie od 24 czerwca prezentowana będzie nowa wystawa pt. „Moja Wielkopolska”. Wystawy fotografii oraz propagowanie wielkopolskiej turystyki i historii to wspólne przedsięwzięcia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i Kolei Wielkopolskich w przestrzeniach historycznego i bardzo urokliwego Dworca Letniego przy ul. Dworcowej 1.

Fot. Koleje Wielkopolskie

Konkurs fotograficzny pt.: „Moja Wielkopolska” jest organizowany przez WBPiCAK w Poznaniu od 2003 roku. Idea konkursu polega na szczególnym dowartościowaniu tzw. „małych ojczyzn”. Zdjęcia ukazują i twórczo interpretują najważniejsze wydarzenia w regionie oraz unikatowy charakter jego architektury i pejzażu, a w efekcie współuczestniczą w budowaniu tożsamości współczesnej Wielkopolski . Od 2012 r. konkurs jest częścią Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

Na wystawie w „Galerii na Letnim” pokazane będą wybrane, najciekawsze prace z dwóch kolejnych edycji konkursu z lat 2016 i 2018. Wystawa możliwa do obejrzenia codziennie w godzinach pracy Dworca Letniego.

 

PODZIEL SIĘ