Polub nas! Powstał fanpage Fundacji Grupy PKP

Polub nas! Powstał fanpage Fundacji Grupy PKP

26 czerwca 2019 | Źródło: Fundacja Grupy PKP
PODZIEL SIĘ

Jesteśmy obecni na Linkedin oraz Facebooku. Zachęcamy wszystkich pracowników i miłośników kolei do obserwowania naszych stron w mediach społecznościowych. Warto wiedzieć jakie projekty aktualnie realizujemy. Nie przegapicie wydarzeń branżowych oraz ciekawych inicjatyw, w których możecie brać udział.

Fot. Fundacja Grupy PKP

Obecność firm w mediach społecznościowych to podstawa komunikacji marki z użytkownikami i dobry sposób na poznanie potrzeb grupy odbiorców. W przypadku Fundacji Grupy PKP jest to forma dotarcia z naszymi inicjatywami do zainteresowanych działalnością dobroczynną i społecznie użyteczną.

Gdzie można nas obserwować?

Pierwszy profil został założony w serwisie społecznościowym Linkedin, który zrzesza profesjonalistów z różnych branż, również kolejowej. Profil Fundacji Grupy PKP jak najbardziej wpisuje się w założenia tego medium. W nim znajdują się profile osób, dla których odpowiedzialność biznesu, projekty CSR, czy działalność dobroczynna są istotne.

– Właśnie do takich użytkowników chcemy dotrzeć oraz do ludzi, którzy chcą wesprzeć działalność Fundacji Grupy PKP, np. poprzez współpracę z nami lub wolontariat, do którego zachęcamy wszystkich pracowników z Grupy PKP oraz miłośników kolei. Zgłoszenia można wysyłać również poprzez nasze kanały w mediach społecznościowych, jak i na adres fundacja@pkp.pl – zachęca Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Jesteśmy na Facebook’u

Dotarcie z komunikacją do osób z branży i kadry kierowniczej firm, to jedna z metod podwyższania świadomości marki. Drugim miejscem, gdzie można edukować i informować o działalności Fundacji Grupy PKP jest największy i najbardziej popularny serwis społecznościowy w Polsce, czyli Facebook. W nim można dotrzeć z tzw. postami do szerokiego grona odbiorców: od pracowników, po miłośników, na stowarzyszeniach i instytucjach, które wspierane są przez Fundację kończąc. – Posiadanie strony internetowej, to obecnie nie wszystko. Bez odpowiedniej formy dotarcia do internautów nasze treści mogą zagubić się w gąszczu informacji publikowanych w sieci. Metodą dotarcia do naszych odbiorców są media społecznościowe. – przekonuje Katarzyna Kucharek. Nowością jest również tworzenie grup zainteresowań, które są integralną częścią fanpage. Grupa Fundacji to „Pamiętamy o kolei” – Fundacja Grupy PKP, która jest skierowana w dużej mierze do kolejarzy i pasjonatów branży. Ta forma komunikacji ma bardziej intymny zasięg, przypomina trochę obecność na forach internetowych, tylko tu użytkownicy nie są anonimowi. W grupie każda osoba może zamieszczać informacje związane z profilem i regulaminem.
Profile można obejrzeć i polubić pod tymi linkami:

https://www.linkedin.com/company/fundacja-grupy-pkp
https://www.facebook.com/groups/2246150515463373/
https://www.facebook.com/FundacjaGrupyPKP/

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Szczytno – rusza modernizacja dworca kolejowego Szczytno – rusza modernizacja dworca kolejowego
Następny artykuł Kurier Kolejowy: Duma i Satysfakcja Kurier Kolejowy: Duma i Satysfakcja