Lipcowe prace na torach

Lipcowe prace na torach

27 czerwca 2019 | Źródło: ZTM Warszawa
PODZIEL SIĘ

W sobotę 29 czerwca rozpoczynamy remont na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. J.P. Woronicza. Zajmiemy się wymianą torów i pracami nad przejazdem dla aut.

RYS. ZTM Warszawa

W dniach 29 czerwca – 7 lipca remontujemy przejazd przez torowisko w al. Niepodległości przy stacji metra Wierzbno. Od soboty, 29 czerwca ok. godz. 2.00 jadący al. Niepodległości od strony centrum nie będą mogli pojechać prosto przez skrzyżowanie z ul. J.P. Woronicza i torowisko tramwajowe. Na skrzyżowaniu będą musieli skręcić w prawo do ul. Wołoskiej lub w lewo do ul. Puławskiej. Z drugiej strony, przed placem budowy, zostanie wytyczona zawrotka w pasie dzielącym, umożliwiająca wjazd i wyjazd z myjni samochodowej i ogródków działkowych.

Transport publiczny: 

W czasie prac, od 29 czerwca do 7 lipca, tramwaje nie będą jeździły ul. J.P. Woronicza pomiędzy ul. Puławską a Wołoską. Pasażerowie jadący w rejon ulic Domaniewskiej i Postępu będą mogli przesiąść się z metra do tramwajów na przystanku Pole Mokotowskie. Na czas remontu trasa składów linii 33 zostanie wydłużona ulicami Wołoską i Marynarską do pętli PKP Służewiec. Tramwaje linii 18 pojadą prosto ul. Puławską do pętli Metro Wilanowska, a kursowanie linii 31 będzie zawieszone.

Autobusy linii 174 będą kursowały objazdem ulicami J.P. Woronicza, Wołoską i Domaniewską, a linii 200 ulicami J.P. Woronicza i Puławską. Na przystanku Metro Wierzbno z podziemnej kolei przesiąść się będzie można do autobusów. W czasie remontu kursować będą autobusy linii 308, a na liniach 174 i 218 jeździć będą pojazdy większe niż zazwyczaj.

Szczegółowe informacje o trasach tramwajów i autobusów - na stronie wtp.waw.pl

PODZIEL SIĘ