Weekendowymi pociągami POLREGIO nad Zalew Siemianówka

Weekendowymi pociągami POLREGIO nad Zalew Siemianówka

28 czerwca 2019 | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
PODZIEL SIĘ

Na okres wakacyjny POLREGIO wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przygotowało atrakcyjną ofertę weekendowych połączeń kolejowych Hajnówka – Siemianówka. Pierwszy pociąg do Siemianówki odjedzie w piątek, 28 czerwca br. o godzinie 20:40, po ponad 15 latach od zawieszenia ruchu pasażerskiego na tej trasie.

Fot. UMWP

Wznowienie zawieszonych w kwietniu 2004 roku połączeń na trasie Hajnówka – Siemianówka, było inicjatywą Podlaskiego Centrum Kolejowego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przyjazny Transport w Czeremsze. Pociągi zostały zamówione przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Trasa umożliwia dojazd nad jeden z największych wodnych akwenów regionu – Zalew Siemianówka.
Uruchomienie przewozów weekendowych na trasie Hajnówka - Siemianówka jest możliwe dzięki ich dofinansowaniu przez Zarząd Województwa Podlaskiego kwotą 52 186,12 zł. Planowana praca eksploatacyjna objęta umową wyniesie 2 702,544 pockm.

Połączenia POLREGIO w relacji Hajnówka – Siemianówka będą realizowane od 28 czerwca do 1 września 2019 r. Zaplanowano dwie pary pociągów w soboty i niedziele, a także po jednym kursie w piątki wieczorem do Siemianówki i w soboty rano do Hajnówki. Dodatkowe pociągi będą kursowały również 15 sierpnia. Na tej niemal 26-kilometrowej trasie pociągi będą się zatrzymywać na stacji Narewka. Rozkład jazdy został skonstruowany w taki sposób, aby do Siemianówki można było dojechać z kierunku Czeremchy i Siedlec bez konieczności przesiadania się. Zaplanowano dogodne przesiadki w Siedlcach (z kierunku Warszawy) i Czeremsze (z kierunku Białegostoku i Bielska Podlaskiego).

Oferta wakacyjnych połączeń kierowana jest do turystów z terenu województwa podlaskiego oraz innych części Polski. Nowe połączenia poprawią również mobilność mieszkańców powiatu hajnowskiego w weekendy.

Połączenie w dobrej cenie

Trasa Hajnówka - Siemianówka, łącznie z Czeremchą, została włączona do promocyjnej oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Dzięki temu przejazd będzie niemal o połowę tańszy niż w taryfie podstawowej. Przypominamy, że są honorowane ustawowe uprawnienia do ulg na przejazd koleją.

Relacja przejazdu                                                   Cena biletu jednorazowego [zł] 

                                                             normalny               uczeń (37%)               student (51%)

Hajnówka       Siemianówka                       5,00                          3,15                          2,45

Hajnówka        Narewka                            4,00                          2,52                          1,96

Czeremcha   Siemianówka                        9,00                          5,67                          4,41

Czeremcha     Narewka                            8,50                           5,35                          4,16

Narewka       Siemianówka                       2,50                           1,57                          1,22


Amatorzy turystyki rowerowej, za 7 zł (niezależnie od odległości) mają możliwość przewozu w naszych pojazdach swoich jednośladów, a właściciele psów, mogą bez przeszkód zabrać swojego pupila. Bilet na przewóz psa kosztuje tylko 4,50 zł (również niezależnie od odległości). 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Poczta Polska z nową sortownią paczek w Białymstoku Poczta Polska z nową sortownią paczek w Białymstoku
Następny artykuł WIZZ AIR rozwija się w Poznaniu! WIZZ AIR rozwija się w Poznaniu!