Koleje Śląskie po raz trzeci świętują Dzień Psa

Koleje Śląskie po raz trzeci świętują Dzień Psa

28 czerwca 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

1 lipca przypada wyjątkowe święto – czyli Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji, podobnie jak w ubiegłych latach, zapraszamy wszystkich podróżnych do bezpłatnego zabrania w podróż swoich czworonożnych przyjaciół.

Fot. Koleje Śląskie

To już trzeci raz, gdy Koleje Śląskie kierują swoją ofertę promocyjną do wyjątkowej grupy podróżnych – czyli naszych czworonożnych przyjaciół. W dniu 1 lipca, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Psa, każdy podróżny może zabrać swojego pupila w bezpłatną podróż. Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje we wszystkich naszych pociągach przez cały dzień – wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

KŚZ zachęcają wszystkich właścicieli do zabrania w poniedziałek swoich czworonożnych przyjaciół na wycieczkę i przetestowania, jak podróżuje się z psem ich pociągami. Dobrze przy tym pamiętać, że na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje w  pociągach Kolei Sląskich tylko 2 złote. a małe psy, które można np. trzymać na kolanach podróżują całkiem bezpłatnie. Warto zatem zabierać ze sobą swoich pupili w podróż nie tylko od święta.

Pamiętajmy przy tym o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas kolejowych wojaży z psem. Właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla swojego pupila – tutaj z pomocą może przyjść np. nasze Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, gdzie zawsze można się zgłosić po pomoc i poprosić obsługę o podanie miski ze świeżą wodą.