Kulturalny Weekend w Kolejach Śląskich

Kulturalny Weekend w Kolejach Śląskich

28 czerwca 2019 | Źródło: Koleje Śląśkie
PODZIEL SIĘ

Koleje Śląskie - "Z przyjemnością informujemy, że przed nami prawdziwie kulturalny weekend! Ze względu na obchodzony przez nas Rok Kultury przygotowaliśmy dla naszych podróżnych moc niespodzianek. Będzie m. in. czytanie lektury pt. „Domy Bezdomne”, będą śpiewy i muzyka ludowa, nie zabraknie również poezji."

Fot. Koleje Śląskie

W pierwszej kolejności powrócił temat czytania na pociągu, który niestety ostatnio został odwołany ze względów technicznych. Niemniej jednak już jutro (29.06) podróżni porannego pociągu o numerze 94101 będą mogli usłyszeć fragmenty książki pt. „Domy Bezdomne”, która opowiada m. in. o cegle, kulturze chłopskiej, przemianie Górnego Śląska i o tym, czym jest dom. Co istotne, fragmenty te zostaną przeczytane osobiście przez autorkę publikacji – Dorotę Brauntsch. Również trasa zaplanowana na tę okoliczność nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie podczas niedzielnej podróży pociąg o numerze 94101 będzie mijał charakterystyczne budowle, o których w swoim utworze opowiada autorka „Domów Bezdomnych”. Pociąg ten wyruszy ze stacji Katowice o godzinie 7:23 i uda się w kierunku Bielska-Białej, gdzie w trakcie podróży będzie można usłyszeć parę fragmentów wspomnianej książki.

Prócz planowanego słuchowiska pasażerowie, którzy będą podróżować na odcinku Katowice – Wilkowice Bystra, będą mogli spotkać członków Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka” w oryginalnych strojach ludowych. Z pewnością nie zabraknie śpiewów, jak i prawdziwej muzyki ludowej odgrywanej na instrumentach. Natomiast w niedzielę (30.06) w naszych pociągach będziemy gościć grupę artystyczną WIA Wytrych, która będzie umilała podróż pasażerom poetyckimi pocztówkami, wierszem oraz muzyką – nie wykluczone są również dyskusje o literaturze, do których gorąco zachęcamy.