Innowacje Pedagogiczne 2018 - 2019: "bezpieczna podróż - bezpieczny podróżny"

Innowacje Pedagogiczne 2018 - 2019: "bezpieczna podróż - bezpieczny podróżny"

29 czerwca 2019 | Autor: Roland Potoczny | Źródło: Zespół Szkół Logistycznych/ Wrocław
PODZIEL SIĘ

Od 07.12.2018 roku do 05.06.2019 roku w Zespole Szkół Logistycznych we Wrocławiu trwały Innowacje Pedagogiczne :"bezpieczna podróż - bezpieczny podróżny". Zajęcia w szkole prowadzone były przez instruktorów handlowych, instruktora służby wagonowej, instruktora d/s. ruchu,  naczelnika z Sekcji Eksploatacji Taboru, a także z Sekcji Trakcyjnej we Wrocławiu Spółki "PKP Intercity" S.A. Proces branżowej dydaktyki odbywał sie pod nadzorem dyrektora d/s. handlowych Zakładu Zachodniego w Poznaniu.

Fot. Roland Potoczny

W  zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II, III oraz IV Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu o kierunku technik transportu kolejowego.
Młodzież z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyła w  zajęciach.Uczniowie mogli zapoznać się z pracą kierownika pociągu, konduktora, rewidenta taboru kolejowego, elektromontera, maszynisty pojazdów trakcyjnych, nastawniczego. Zdobyta wiedza i nabyte umiejętności wzbogacone praktyką i doświadczeniem w pracy prelegentów mogły byc później wykorzystywane podczas zajęć w szkole na przedmiotach kolejowych.

 

Od redakcji

To kolejna inicjatywa pedagogiczna wrocławskiego Zespołu Szkół Logistycznych. 21 maja br., o czym informowaliśmy w serwisie Kuriera Kolejowego, na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbył się w ramach Dni Otwartych Szkoły  pokaz taboru trakcyjnego i wagonowego przewoźników pasażerskich i towarowych.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzającej jej młodzieży. Maszyniści  jak również inni pracownicy spółek przewoźników służyli wszelką informacją dotyczącą użytkowania pojazdów trakcyjnych i wagonów. Dla zwiedzających spółki PKP PLK i PKP Intercity przygotowały stoiska, gdzie dzieci i młodzież mogli dowiedzieć się o pracy w tych przedsiębiorstwach.

Cieszy włączanie się spółek kolejowych w proces dydaktyczny w szkołach kolejowych. Bezpośredni kontakt z pracownikami kolei zapewne wpłynie na ukształtowanie zawodowe kandydatów i być może na przywrócenie prestiżu pracy na kolei. Kolejarzom i pedagogom dolnośląskim gratulujemy inicjatywy i życzymy dalszych udanych eskerymentów w przyszłym roku szkolnym.