Każdy klient będący członkiem Smile Clubu może wziąć udział w nazwaniu nowego pociągu Leo Express

Każdy klient będący członkiem Smile Clubu może wziąć udział w nazwaniu nowego pociągu Leo Express

01 lipca 2019 | Źródło: LEO Express
PODZIEL SIĘ

Pasażerowie mogą wybrać nazwę dla nowego pociągu Leo Express, który przybędzie do Czech w połowie tego roku. Wszyscy członkowie programu Smile Klubu mogą nadsyłać swoje propozycje, a Leo Express wybierze finałową propozycję. Autor wybranej nazwy otrzyma voucher o wartości 10.000 leo koron, który może wykorzystać na przejazdy pociągami, busami i minibusami. Nadsyłanie propozycji jest możliwe do 14 lipca, a wybrana nazwa zostanie ogłoszona w sierpniu.

Fot. Leo Express

“Design nowych pociągów został opracowany bezpośrednio przez Leo Express i czeskich dostawców, w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania pasażerów.  Dlatego też chcemy aby nasi klienci wymyślili nazwę naszych nowych pociągów. Przygotowujemy nowoczesne jednostki z specjalnymi strefami dla: rodziców z wózkami, osób na wózkach inwalidzkich oraz z przestrzenią dostosowaną do wygodnego przewozu bagażu i rowerów. Planujemy wykorzystać je także w Polsce, gdzie od 28 czerwca zaczniemy kursować codziennie z Krakowa do Pragi” mówił Peter Köhler, CEO Leo Express.

Ponad 180.000 członków programu lojalnościowego może wziąć udział w nazwaniu nowego pociągu. Otrzymają oni email z linkiem do formularza, gdzie będą mogli zgłaszać swoje pomysły. Także nowi członkowie, którzy zarejestrują się przed końcem głosowania będą mieli taką możliwość. Jury składające się z reprezentantów Leo Express ogłosi zwycięzcę w sierpniu, który otrzyma nagrodę w postaci vouchera na przejazdy wszystkimi połączeniami Leo Express.

Nowe pociągi, produkowane przez CRRC, przybędą w połowie tego roku. Wyposażone są w  przestronne wnętrza, nowoczesną strefą do przygotowywania przekąsek a także mnóstwo nowinek technologicznych, które są zgodne z naszą polityką ochrony środowiska.

Projekt ten został opracowany wspólnie z czeskimi i międzynarodowymi dostawcami, którzy zapewnili 30% materiałów. Leo Express podpisał kontrakt na 3 jednostki elektryczne z opcją zamówienia kolejnych 30. Koszt tej inwestycji to ponad 5 bilionów CZK.

Obecnie Leo Express kończy również modyfikacje 15 nowoczesnych jednostek napędowych LINT, które wynajął od producenta Alstom. Będą jeździć w regionach Pardubice i Zlín, gdzie będą działać w ramach świadczenia usług publicznych od grudnia 2019 roku. Wszystkie urządzenia są pozbawione barier, klimatyzowane, wyposażone w łącze Wi-Fi i gniazda elektryczne oraz USB. Firma ogłosiła przetarg na pociągi, które będą kursować w Pradze i rejonach Ołomuńca, a wśród uczestników są takie marki jak Škoda Transportation, Siemens, Alstom, Pesa, Newag, Stadler or Bombardier.

 

Leo Express jest prywatną, multimodalną firmą transportową, która rozpoczęła działalność w 2012 roku. Przewozi ona pasażerów na głównych trasach kolejowych w Czechach i na Słowacji we własnych nowoczesnych pociągach elektrycznych. Przewoźnik ma również sieć połączeń autobusowych i mikrobusowych połączonych z liniami kolejowymi w Czechach, Słowacji, Polsce, Austrii, Niemczech, Polsce, Ukrainie i na Węgrzech. W 2017 roku rozpoczęła działalność w Niemczech uruchamiając połączenie między Berlinem a Stuttgartem, stając się pierwszym czeskim przewoźnikiem pasażerskim działającym poza Republiką Czeską i Słowacją. W 2018 r. Rozpoczęła operację nowych międzynarodowych przewozów pasażerskich między Pragą a Krakowem.

Leo Express oferuje również usługę Door2Door. W 2016 roku firma ogłosiła zakup jednostek kolejowych od największego producenta taboru CRRC. W 2017 r. Firma założyła SmileCar, spółkę carsharingu peer-to-peer, która od czerwca 2018 r. Połączyła się z HoppyGo, aby stając się znaczącym dostawcą usług carsharingowych. Dyrektorem generalnym Leo Express jest Peter Köhler, założycielem firmy jest Leoš Novotný. Więcej o Leo Express na www.leoexpress.com.

 

PODZIEL SIĘ