Budimex w pierwszej trójce najbardziej pożądanych pracodawców

Budimex w pierwszej trójce najbardziej pożądanych pracodawców

03 lipca 2019 | Źródło: Budimex
PODZIEL SIĘ

Budimex znalazł się kolejny raz w pierwszej trójce najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii inżynieria wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych. Tak wynika z corocznego ogólnopolskiego badania Most Attractive Employers Poland 2019.

Fot. Budimex

W badaniu wzięło udział ponad 17 tysięcy studentów z 71 polskich uczelni wyższych, studiujących na 112 kierunkach, w tym biznesowych, inżynieryjnych, informatycznych, medycznych, nauk ścisłych, humanistycznych i prawniczych. Budimex zajął trzecie miejsce w kategorii „Inżynieria”, plasując się tuż za Google i Microsoft.

Absolwenci studiów politechnicznych i ekonomicznych są dla nas ważną grupą aktualnych i potencjalnych pracowników. Wielu obecnych Kierowników Kontraktów i Budów zaczynało pracę z nami zaraz po studiach. Gwarantujemy jako pracodawca możliwość awansu, samorealizacji i rozwoju zawodowego. Damy o rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo naszej kadry – mów Cezary Mączka, członek zarządu, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimeksie. Na uwagę zasługuje fakt, że polska firma budowlana jest w czołówce wśród topowych światowych marek i wysoko przed innymi firmami budowlanymi – mówi Cezary Mączka.

Aktywnie w poszukiwaniu najlepszych

W Budimeksie przestrzegany jest również specjalnie stworzony Kodeks Etyki, który określa standardy postępowania w relacjach z pracownikami, inwestorami i klientami. Ważne miejsce zajmują w nim takie wartości jak etyka, współpraca, odpowiedzialność i ambicja we wszystkich tych obszarach.

Firma aktywnie poszukuje także osób, które chcą dołączyć do jej zespołu. Szeroki zakres działalności sprawia, że regularnie zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin, m.in. inżynierów, projektantów, majstrów, kierowników robót i kontraktów, ale też cieśli, zbrojarzy, brukarzy, tynkarzy.

Budimex prowadzi też serwis korporacyjny oraz profil na Facebooku, gdzie aplikanci mogą zadać pytanie za pośrednictwem Messengera.

To już kolejna nagroda dla firmy w obszarze HR. Wcześniej była wyróżniana tytułami Pracodawca Roku w Budownictwie, czy Lider Branży w Kategorii Budownictwo. Spółka znalazła się również w czołówce rankingu Idealny Pracodawca, Firma dla inżyniera, czy Solidny Pracodawca Roku Branży Budowlanej.

Budimex jest największym polskim pracodawcą budowlanym. Firma zatrudnia ponad 7 tysięcy osób.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Stocznia Gdańsk w Porcie Centralnym Stocznia Gdańsk w Porcie Centralnym
Następny artykuł Mniej pociągów na lotnisko Mniej pociągów na lotnisko