Zmiany w kursowaniu pociągów na linii nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Zmiany w kursowaniu pociągów na linii nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

03 lipca 2019 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

13 lipca 2019 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów oraz autobusów na linii nr 8 Warszawa – Skarżysko Kamienna. Zmiany są spowodowane przesunięciem terminu prac modernizacyjnych odcinka Strzyżyna – Warka. W związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie i pracami torowymi na odcinku ze stacji Warszawa Służewiec do stacji Warszawa Lotnisko Chopina, duże zmiany na linii będą występować także od 15 lipca.

Fot. Koleje Mazowieckie

Z uwagi na przesunięcie terminu prac modernizacyjnych na odcinku Warka – Strzyżyna, od 13 lipca nadal będą kursowały pociągi, ale ich rozkład jazdy zmieni się. Tak jak do tej pory, na odcinku Strzyżyna – Radom nadal będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

W związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie w dniach 5-17 lipca wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu pociągów:

  • pociągi KM linii RL oraz pociągi SKM Warszawa linii S3 nie będą kursowały do stacji Warszawa Lotnisko Chopina i skończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia;
  • wybrane pociągi SKM Warszawa linii S2 zostaną skrócone do stacji Warszawa Zachodnia;
  • pociągi KM rozpoczynające/kończące bieg w Piasecznie zostaną odwołane;  

W związku z tym w dniach 5-17 lipca będzie obowiązywało honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w środkach komunikacji  miejskiej uruchamianych przez ZTM Warszawa, na następujących zasadach:

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane:

1. w autobusach ZTM linii:

  • 175 na odcinku Dw. Centralny – Lotnisko Chopina,
  • 188 na odcinku Baleya – Lotnisko Chopina,
  • 148, 331 na odcinku PKP Okęcie – Lotnisko Chopina,
  • 228 na odcinku PKP Okęcie – Ośrodek Wojskowy,
  • 709, 727 na odcinku Metro Wilanowska – PKP Piaseczno,

2. w pociągach linii metra M1 na odcinku Centrum – Stokłosy,

3. w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasami ww. linii.

W pociągach lotniskowych będzie obowiązywać stałe honorowanie biletów ZTM i KM, wynikające z oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

W dniach 5-17 lipca 2019 roku ZTM Warszawa uruchomi kursy wariantowe (według zmienionej trasy) linii 175, która będzie kursować ze zwiększoną częstotliwością na trasie: LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Benetta – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska – Pl. Zawiszy – al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – CENTRUM (powrót: Marszałkowska).

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl, w zakładce: „Tabele rozkładów jazdy”.

Informacje można uzyskać pod całodobowym numerem infolinii KM: (22) 364 44 44