Stacja Lubliniec z windami i lepszą informacją pasażerską

Stacja Lubliniec z windami i lepszą informacją pasażerską

17 lipca 2019 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Kolej w województwie śląskim staje się coraz bardziej dostępna dla podróżnych. W Lublińcu podróżni do końca roku będą mogli korzystać z nowych wind. Na peronach będzie dodatkowa informacja o kursowaniu pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą na podniesienie komfortu obsługi na stacji prawie 4 mln złotych. Nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca zwiększy dostępność do kolei.

Fot. PKP PLK / Rafał Derbis

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły prace, których efektem będzie lepsza dostępność stacji Lubliniec dla pasażerów szczególnie z ograniczoną możliwością poruszania się. Komfortowe podróżowanie umożliwią trzy windy: od strony miasta i na peronach. Nowe urządzenia zastąpią platformy przyschodowe. Windy zaplanowano tak, by możliwe było swobodne wejście do nich z wózkiem lub rowerem. Wartość prac to 1,7 mln złotych, a planowany termin realizacji zadania to koniec 2019 roku.

PLK ogłosiły też przetarg na projekt i budowę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Lublińcu. Dodatkowa informacja zapewni wygodne podróżowanie mieszkańcom, a także dzieciom i młodzieży dojeżdżającej do szkół w Lublińcu. Na stacji będzie też bezpieczniej dzięki założeniu monitoringu na peronach i w przejściu podziemnym. Zakończenie prac o wartości ponad 2 mln zł zaplanowano do końca tego roku.

Nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca

Z myślą o lepszym dostępie mieszkańców do kolei, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudują nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca na linii Lubliniec – Kluczbork. Perony zostaną wyposażone w wiaty, ławki oraz tablice informacyjne i nagłośnienie. Powstaną też dojścia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się i ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na przystanku. Przystanek zostanie wybudowany do końca 2020 roku.