Konsorcjum Strabag - Budimex - Budpol rozpoczyna prace na odcinku A1 - obwodnica Częstochowy

Konsorcjum Strabag - Budimex - Budpol rozpoczyna prace na odcinku A1 - obwodnica Częstochowy

27 lipca 2019 | Źródło: Budimex
PODZIEL SIĘ

W dniu 24.07.2019 r. została zawarta umowa pomiędzy konsorcjum w składzie: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Lider 45%), Budimex S.A. (Partner 45%), Budpol Sp. z o.o. (Partner 10%) a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach,na „Kontynuację robót związanych z budową autostrady A1 na odcinku węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia w zakresie robót zabezpieczających”. Prace budowlane rozpoczną się w ciągu 14 dni.

Obwodnica Cześtochowy / Budimex SA

Kontrakt, ze względu na wyznaczony termin zakończenia prac, wymagać będzie zaangażowania dużej ilości sprzętu i zasobów
ludzkich oraz ich odpowiedniej koordynacji, co jest dużym wyzwaniem logistycznym. Na budowie będzie pracować łącznie ponad 300 osób i ponad 100 jednostek sprzętu budowlanego. 

  • Wartość umowy: 353 173 163,55 zł netto
  • Termin rozpoczęcia robót: dzień zawarcia umowy
  • Termin zakończenia robót: 15.11.2019 r.
  • Okres gwarancji: Nawierzchnie z betonu cementowego - zgodnie z ofertą Wykonawcy tj. 5 lat
  • Okres rękojmi: 60 miesięcy od daty wskazanej w Świadectwie Przejęcia

Budimex realizuje obecnie także dwa inne odcinki autostrady A1: Tuszyn - Piotrków i A1 Kamieńsk - Radomsko.

A1 - obwodnica Częstochowy / Budimex

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Spotkanie wiceministra Rafała Webera z ambasadorem Republiki Czeskiej Ivanem Jestřábem Spotkanie wiceministra Rafała Webera z ambasadorem Republiki Czeskiej Ivanem Jestřábem
Następny artykuł Nowe tramwaje dla Krakowa – trwają prace nad zabudową wnętrza wagonów Nowe tramwaje dla Krakowa – trwają prace nad zabudową wnętrza wagonów