Ponad 50 pojazdów kolei podmiejskiej S700 Siemens Mobility dla USA

Ponad 50 pojazdów kolei podmiejskiej S700 Siemens Mobility dla USA

30 lipca 2019 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Firma Siemens Mobility otrzymała dwa zlecenia na dostawę niskopodłogowych pojazdów kolei podmiejskiej S700. Dwadzieścia pięć pojazdów trafi do spółki Metropolitan Transit System (MTS) w San Diego, z kolei 26 pojazdów zasili flotę przewoźnika TriMet w Portland w stanie Oregon. Dostawy rozpoczną się w 2021 r.

Fot. Siemens Mobility / Pojazdy S700 dla TriMet Portland

Nowe pociągi dla San Diego będą służyły na całej dwutorowej sieci o długości 85 km, w tym ok. 18-kilometrowym nowym odcinku Mid-Coast Trolley. Będzie to przedłużenie obecnej linii niebieskiej z centrum miasta na północ do centrum kalifornijskiego kampusu uniwersyteckiego w San Diego. Nowe pojazdy zastąpią obecne wagony SD10 LRV, które zostały wyprodukowane przez spółkę Siemens Mobility w latach 90. poprzedniego wieku. Obecny zakup oraz następne przyczynią się do całkowitej wymiany floty w San Diego na niskopodłogową.

- Współpraca spółki Siemens Mobility z San Diego rozpoczęła się niemal 40 lat i cały czas jest rozwijana. MTS świadczy usługi transportowe ponad 40 milionom pasażerów rocznie, a nowe pojazdy przyczynią się do jeszcze lepszej obsługi mieszkańców tego regionu, w tym turystów i studentów – powiedziała Sabrina Soussan, CEO Siemens Mobility.

Dodatkowo, spółka wyprodukuje także 26 pojazdów kolei podmiejskiej S700 dla największego przewoźnika w Oregonie – TriMet. Kontrakt zawiera również opcję na 60 dodatkowych pojazdów, które mogłyby pokryć zapotrzebowanie na rozbudowanych liniach MAX Red Line w kierunku Fair Complex oraz dla korytarza południowo-zachodniego. Dzięki temu kontraktowi flota TriMet będzie się składała wyłącznie z pojazdów Siemensa.

Pojazdy S700 dla Metropolitan Transit System (MTS) w San Diego

- Przez ponad 20 lat, nasze stosunki ze spółką TriMet zacieśniały się wraz z rozbudową naszej pierwszej północno-amerykańskiej floty pojazdów niskopodłogowych, zapewniając usługi transportu osobowego na najwyższym poziomie – dodała szefowa Siemens Mobility.

Dostawy pojazdów dla MTS w San Diego oraz TriMet w Portland rozpoczną się w 2021 r. Pojazdy S700 są najnowszą wersją w pełni elektrycznych, niskopodłogowych S70, produkowanych w zakładach firmy w kalifornijskim Sacramento. Charakteryzują się otwartą przestrzenią dzięki użyciu ramy niskopodłogowej. Szerokie przejścia ułatwiają pasażerom przemieszczanie się wewnątrz wagonów i umożliwiają transport wózków oraz rowerów.

Siemens Mobility to lider rynku w segmencie lekkich pojazdów szynowych w Stanach Zjednoczonych z zamówieniami na ponad 1800 wagonów. Spółka projektuje i produkuje wszelkiego rodzaju pojazdy szynowe, w tym wagony kolei miejskiej, wagony pociągów regionalnych, tramwajów, pociągów metra, lokomotyw, wagonów pasażerskich oraz pociągów dużych prędkości. W Stanach Zjednoczonych Siemens Mobility dostarcza pojazdy szynowe, lokomotywy, podzespoły oraz systemy ponad 25 firmom w takich miastach jak Waszyngton D.C., Nowy Jork, Boston, Chicago, Phoenix, Seattle, Miami, Orlando, Filadelfia, Denver, Baltimore, Salt Lake City, Minneapolis, Houston, Portland, Sacramento, San Diego, St. Louis, Atlanta oraz Charlotte.