Nowy prezes Kolei Śląskich

Nowy prezes Kolei Śląskich

01 sierpnia 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

W dniu 31 lipca br. Rada Nadzorcza Kolei Śląskich rozstrzygnęła konkurs na prezesa Zarządu Kolei Śląskich. Od 1 sierpnia stanowisko to piastuje pan Aleksander Drzewiecki.

Fot. Koleje Śląskie

Przed objęciem posady prezesa Zarządu Kolei Śląskich pan Aleksander Drzewiecki sprawował funkcję dyrektora Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. W swoim dorobku zawodowym posiada również doświadczenie w pracy na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych, rewidenta taboru kolejowego oraz biegłego sądowego z zakresu transportu szynowego.

Z wykształcenia pan Aleksander Drzewiecki jest absolwentem studiów doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej, ukończył również studia na Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Jest autorem licznych ekspertyz, opracowań oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny kolejnictwa. Prywatnie entuzjasta kolei od najmłodszych lat.

„Bardzo się cieszę z mianowania mnie na stanowisko prezesa Kolei Śląskich i czekających mnie z tego tytułu wyzwań. Wierzę, że wspólnie z całą załogą będziemy mogli dalej rozwijać transport kolejowy w regionie i sukcesywnie podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług” – podkreśla prezes Aleksander Drzewiecki. „Zachęcam przy tym już teraz, aby jak najczęściej korzystać z ekologicznego środka transportu jakim jest pociąg zamiast z transportu indywidualnego” – dodaje.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł 60 zmodernizowanych wagonów w barwach PKP Intercity 60 zmodernizowanych wagonów w barwach PKP Intercity
Następny artykuł Nowa infrastruktura intermodalna Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia Nowa infrastruktura intermodalna Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia