Kontrakt Alstomu we Francji wart ponad 160 mln euro.

Kontrakt Alstomu we Francji wart ponad 160 mln euro.

02 sierpnia 2019 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom otrzymał zamówienie na dostawę 13 pociągów od konsorcjum Hello Paris, operatora linii CDG Express Nowe pociągi należące do rodziny Coradia Polyvalent przeznaczone do obsługi linii CDG Express będą naprawdę wyjątkowe, szczególnie pod względem wyposażenia wnętrz i pokładowego systemu informatycznego, który zapewni optymalny komfort pasażera.

Fot. Alstom

Alstom jest zachwycony, mogąc wesprzeć konsorcjum Hello Paris w realizacji projektu, jakim jest CDG Express. Pociągi, produkowane we Francji, będą kwintesencją wiedzy eksperckiej naszych francuskich pracowników, o czym przekonają się miliony pasażerów przybywających na lotnisko im. Charlesa de Gaulle'a i odjeżdżających z niego. Nasi pracownicy są niezwykle dumni z tej szansy - powiedział Jean-Baptiste Eyméoud, Starszy Wiceprezes Alstomu we Francji.

W eksploatacji jest obecnie 220 pociągów Coradia Polyvalent, które łącznie pokonały już 50 milionów kilometrów. Dokonując wyboru tych pociągów, Hello Paris kierowało się optymalnym komfortem pasażera, a także niezawodnością już potwierdzoną na torach francuskiej sieci kolejowej. Przy budowie nowych pociągów Alstom skorzysta również z wiedzy i doświadczenia zdobytych w związku z taborem obsługującym region Ile-de-France w warunkach dużego natężenia ruchu. Ta ogromna dawka doświadczenia zapewni najwyższy poziom dostępności i niezawodności po rozpoczęciu przez pociągi obsługi pasażerskiej.

Pociągi zostaną w całości zaprojektowane i zbudowane we Francji. Sześć z 13 francuskich zakładów Alstomu uczestniczy w tym projekcie: Reichshoffen odpowiada za projekt i montaż, Ornans za silniki, Le Creusot za wózki, Tarbes za trakcję, Villeurbanne za pokładowe systemy informatyczne, a Saint-Ouen za projekt i systemy bezpieczeństwa. Ogółem projekt zapewni bezpośrednio 400 miejsc pracy w Alstomie i pośrednio 1200 miejsc pracy we francuskim sektorze kolejowym.

CDG Express to ekspresowa linia kolejowa, która połączy centrum Paryża z międzynarodowym portem lotniczym im. Charlesa de Gaulle'a.

 

Alstom

Jako promotor zrównoważonej mobilności Alstom opracowuje i wprowadza na rynek systemy, sprzęt i usługi dla sektora transportu. Alstom oferuje pełen wachlarz rozwiązań (od pociągów dużych prędkości po metra, tramwaje i elektrobusy), zindywidualizowane usługi (utrzymanie, modernizacja itp.), a także rozwiązania przeznaczone dla pasażerów oraz rozwiązania w zakresie infrastruktury, systemów sterowania i mobilności cyfrowej. Alstom jest światowym liderem w dziedzinie zintegrowanych systemów transportu. W roku finansowym 2018/19 spółka osiągnęła obroty w wysokości 8,1 mld euro i przyjęła zamówienia o wartości 12,1 mld euro. Alstom ma swoją siedzibę we Francji, działa na terenie 60 państw i obecnie zatrudnia 36 300 osób.