American Airlines - nowy przewoźnik w Polsce, nowy przewoźnik w Kraków Airport

American Airlines - nowy przewoźnik w Polsce, nowy przewoźnik w Kraków Airport

12 sierpnia 2019 | Źródło: Kraków Airport
PODZIEL SIĘ

Od maja przyszłego roku w letniej siatce połączeń Kraków Airport znajdzie się oferta amerykańskich linii lotniczych American Airlines. Przewoźnik oferuje połączenie #PROSTOzKRAKOWA do Chicago (ORD) pięć razy w tygodniu. Trasa obsługiwana będzie Boeingami 787-8.

Fot. Kraków Airport
Decyzja American Airlines o rozpoczęciu lotów do Krakowa to dowód na wyjątkowy potencjał Krakowa i Małopolski. Kolejne, po już funkcjonującym połączeniu PLL LOT, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago sprzyja rozwojowi ruchu turystycznego, ale również biznesowego. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najwięcej inwestycji zagranicznych lokowanych w Małopolsce. Z nowej oferty ucieszą się również Polacy, podróżujący do swoich rodzin mieszkających w Chicago oraz podróżni wybierający ten kierunek na wyjazd turystyczny. Z roku na rok rejsy z Krakowa za Atlantyk cieszą się coraz większą popularnością.

Połączenie American Airlines realizowane będzie pięć razy w tygodniu. Pierwszy lot linii American Airlines z Chicago do Krakowa zaplanowano na 7 maja 2020 r. Bilety dostępne w systemie przewoźnika od 12 sierpnia 2019 r.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Airport City Gdańsk new business destination Airport City Gdańsk new business destination
Następny artykuł Więcej lotów z Lotniska Warszawa/Modlin do Edynburga od zimy 2019/2020 Więcej lotów z Lotniska Warszawa/Modlin do Edynburga od zimy 2019/2020