Stadler dostarczy kolejne pociągi dla PKP Intercity

Stadler dostarczy kolejne pociągi dla PKP Intercity

21 sierpnia 2019 | Źródło: Stadler Rail Group
PODZIEL SIĘ

Stadler otrzymuje kontrakt na dostawę dwunastu elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT dla PKP Intercity. Po upływie okresu odwoławczego umowa jest teraz prawnie wiążąca i może zostać podpisana.

Fot. Stadler Rail Group

Polska spółka kolejowa PKP Intercity udzieliła Stadlerowi zamówienia na dostawę dwunastu elektrycznych zespołów trakcyjnych FLIRT wraz z utrzymaniem przez 15 lat. Termin na wniesienie odwołania upłynął 22 lipca. Na tym kończy się procedura przetargowa ogłoszona w grudniu 2017 r. Podpisanie umowy odbędzie się dziś w fabryce Stadler w Siedlcach w Polsce, z udziałem przedstawicieli polskiego Ministerstwa Infrastruktury i prezesa zarządu Stadler Peter Spuhler. Wartość umowy, która obejmuje dostawę pojazdów i 15-letnią konserwację, wynosi 270 milionów franków szwajcarskich.

Kontrakt obejmuje dwanaście ośmioczłonowych elektrycznych pociągów wielozadaniowych FLIRT w wersji dalekobieżnej. Nowa flota uzupełni serię 20 pojazdów oznaczonych ED160, które zostały dostarczone do PKP Intercity w 2015 r. Pociągi kursują na polskiej sieci kolejowej od grudnia 2015 r., pokonując już ponad 23 miliony kilometrów. Pociągi charakteryzują się wysoką niezawodnością i dostępnością.

Pociągi należą do najnowszej generacji FLIRT w wersji dalekobieżnej. Ich lekka, aluminiowa konstrukcja zmniejsza koszty eksploatacji, energii i konserwacji, co przekłada się na wymierne korzyści dla przewoźnika. Pojazdy są w pełni zgodne ze specyfikacjami technicznymi dotyczącymi interoperacyjności (TSI). Szeroka gama akcesoriów wewnętrznych zapewnia bardzo wygodną podróż. Pasażerowie mogą korzystać z przedziałów pierwszej i drugiej klasy oraz specjalnego baru. Pociągi mają ergonomiczne fotele, nowoczesne toalety i wydajny system klimatyzacji. Posiadają elektroniczne wyświetlacze, na których można śledzić komunikaty o trasie, oraz zaawansowany system informacji pasażerskiej. Każde siedzenie jest wyposażone w gniazdo elektryczne i indywidualne oświetlenie. Istnieją również miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 

PODZIEL SIĘ