PKP PLK: Zmiany w komunikacji na podmiejskiej linii średnicowej

PKP PLK: Zmiany w komunikacji na podmiejskiej linii średnicowej

22 sierpnia 2019 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

W uzgodnieniu z przewoźnikami, przed rozpoczęciem roku szkolnego, od 24 do 31 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają prace na jednym torze w podmiejskim tunelu średnicowym pomiędzy stacją Warszawa Powiśle i Warszawa Śródmieście. Roboty będą na torze, którym pociągi kursują z kierunku Warszawy Wschodniej do Zachodniej.

Fot. pl.wikipedia.org

Wymienionych zostanie 80 sztuk betonowych bloczków oraz szyny na tzw. torze bezpodsypkowym, zastosowanym w tunelu średnicowym. Prace będą wykonywane całodobowo. Wymagają usunięcia szyn oraz betonowych podstaw i ponownego montażu nowych szyn. Używa się do tego betonu i specjalnych żywic. Prace są niezbędne dla zachowania sprawnych i bezpiecznych przejazdów pociągów linią średnicową. Podobne prace wykonano w sąsiednim torze w ubiegłym roku.

Zakres i sposób prac wymaga zmian w organizacji ruchu na podmiejskiej linii średnicowej. Kursowanie pociągów zostało uzgodnione z przewoźnikami.

Pociągi Kolei Mazowieckich w kierunku wschodnim pojadą przez Warszawę Centralną. W kierunku zachodnim niektóre pociągi pojadą przez Warszawę Śródmieście (obok miejsca prac), natomiast inne składy będą w skróconej relacji bądź zostały odwołane.

SKM Warszawa uruchomi pociągi wahadłowe na odcinkach Warszawa Wschodnia – Warszawa Powiśle – Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Zachodnia.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Informacje od lipca są dostępne w rozkładzie jazdy, na stronach przewoźników oraz na portalpasazera.pl.

Prace nie mają wpływu na ruch pociągów po linii średnicowej dalekobieżnej.